Fenerbahçe Beko Ekibinde Koronavirüs Testleri Kulübü Korkuttu

Tüm dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını, Fenerbahçe Beko ekibine de yansıdı. Sarı lacivertli kulübün yapmış olduğu açıklamaya göre bazı oyuncularda test sonucu pozitif çıktı. Bu da süreci daha kritik bir noktaya getirerek, oyuncuların detaylı taramaya yönlendirilmesine sebep oldu. Alınan tedbirler doğrultusunda Ülker Spor ve Etkinlik Salonu da 14 gün süreyle kapatılarak dezenfekteye alındı.

Fenerbahçe Beko ekibinde, bazı basketbolcular ve idari kadroda çıkan pozitif testlerin sonucunda, İspanya’da Valencia ekibi ile olan Euroleague müsabakasında yeni tip koronavirüsün bulaşmış olduğu düşünülüyor.

Fenerbahçe Beko ekibinde test sonuçlarının netleşmesinin ardından ise, Fenerbahçe Spor Kulübü’nden açıklama yapılacağı bildirildi.

Ülker Spor Ve Etkinlik Salonu 14 Gün Boyunca Kapatıldı

Şubat ayında İspanya’da Valencia ekibi ile Euroleague mücadelesinde yer alan sarı lacivertli ekibin bu müsabakada koronavirüs kapma riskinin olduğu düşünülürken, pek çok kulüp ve oyuncudan da sarı kanaryaya destek geldi.

Detaylı taramanın beklenmekte olduğu süreçte, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun da tedbir amaçlı 14 gün boyunca kapatılmış olduğu ve detaylı bir şekilde de dezenfekte edildiği bildirildi.

 

Öte yandan salonda çalışan kişilerin de karantina kuralı sebebiyle evlerinde kalmaları için talimat verildiği duyurusu yapıldı.