Fenerbahçe Spor Kulübü’nde Yeni Tip Koronavirüs İndiriminde

Fenerbahçe Spor Kulübü, yeni tip koronavirüs sebebiyle futbola etki edecek olan ekonomik krizi önlemeye çalışmak adına harekete geçti. Yüksek kontratlı futbolcular ile masaya oturma kararı alan sarı lacivertli yönetim, oyuncularla indirime gitmek için çabalayacak.

Yeni tip koronavirüs salgını, Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimini de ciddi oranda etkileyecek. Özellikle futbolda yaşanacak olan ekonomik krizin önüne geçebilmek için, sarı lacivertli yönetim yüksek kontratı bulunan oyuncuları için masaya oturarak indirim almaya çabalayacak.

Anlaşmayan Takımdan Ayrılacak

Takımda yüksek değere sahip olan oyuncular arasında ise ilk başlarda Vedat Muriqi, Max Kruse, Garry Rodrigues ve Jailson geliyor. Oyuncuların bu zorlu süreçte takımlarına yönelik fedakarlık göstermeleri beklenirken, öte yandan anlaşmaya yakın olmayan sporcular ile de yolların ayrılması seçeneği tercih edilecek.

Bu dönemde, ekonomik mali kriz yaşayan Fenerbahçe yönetimi, aylık olarak oyuncularına 5 milyon Euro tutarında da ödeme yapmak zorunda. Haziran ayına kadar söz konusu miktarın ise 20 milyon Euro şeklinde toplanmış olacak.

Bu durumda zor durumda kalan sarı kanarya yönetimi, Fair-Play gereğince de bütçesini daha da daraltmak durumunda kalacak ve futbolculardan da bu süreçte indirim isteyecek. Anlaşmaya yakın olmayan sporcular ise, bu dönemde kulüple yollarını ayırmış olacak.