Fenerbahçe Yine Hüsran Yaşadı

Uzun bir zamandan bu yana başarılara hasret olan ve Ali Koç döneminde futbol şubesinde hiçbir başarı yaşayamayan Fenerbahçe, Konferans Ligi’nde de hüsrana uğradı. UEFA Avrupa Ligi’ndeki grubunu 3’üncü olarak tamamladıktan sonra Konferans Ligi’nin son 32 turu kapsamında Slavia Prag ile eşleşen Sarı Lacivertli takım, 17 Şubat 2022 tarihinde oynanan maçta sahadan 3-2 mağlup ayrıldı. Taraftarın yoğun tepki göstermeye devam ettiği maçta Fenerbahçe adına olumlu şeyler söylemek mümkün değil.

Fenerbahçe’nin Durumu

Bu sezon çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Fenerbahçe, daha da derin bir krizin içine doğru hareket etmeye devam ediyor. Süper Lig’de lider Trabzonspor’un çok fazla gerisinde kalan Sarı Lacivertli takım, Türkiye Kupası’nda da Kayserispor karşısında hüsrana uğramıştı.

UEFA Avrupa Ligi’nde grubunda 3’üncü olduğu için Konferans Ligi’nde yoluna devam eden Fenerbahçe, organizasyonun son 32 turunda Slavia Prag ile eşleşmişti. Çek temsilcisi karşısında yine kötü bir performans gösteren Fenerbahçe, kendi sahasında oynadığı maçta sahadan 3-2 mağlup ayrıldı.

Slavia Prag’ın da iyi bir futbol oynamadığı maçta fizik kalitenin fark yarattığı görülürken, Fenerbahçe’nin Prag temsilcisi karşısında çok aciz bir görüntüsü vardı. 1-0 geriye düştükten sonra 1-1’lik eşitliği yakalayan Fenerbahçe, Slavia Prag’ın üst üste iki gol atmasıyla birlikte oyundan tamamen düştü.

Takımın en baştan en uca kadar döküldüğü maçta Fenerbahçe’deki temposuz oyun taraftarın tepkisini çekti. Bununla birlikte tepkinin getirdiği değişiklikle birlikte oyuna yedek kulübesinde başlayan Ozan Tufan, 59’uncu dakikada çok fazla ıslıklanan Mert Hakan Yandaş’ın yerine oyuna girdi.

Ozan Tufan’ın Performansı

Dünyanın en büyük yıldızı da olsa, bir futbolcu eğer takımı iyi performans sergileyemiyorsa birkaç maç sonra vasat bir oyuncu olarak görünmeye başlar.

Ozan Tufan elbette en yetenekli oyuncu değil ancak Fenerbahçe’nin oyunu içerisinde değerli olabilecek bir oyuncu. Nitekim Fenerbahçe’nin sezon başında gönderdiği oyuncuyu devre arasında takıma geri çağırması da tam olarak bu değerinden kaynaklanmıştı.

Ancak Ozan da ne yazık ki takımın kötü durumuna ayak uydurmuş gibi gözüküyor. Kayserispor karşısında oynanan maçta sakatlık yaşadıktan sonra zaten çok formda değilken daha da formdan düştüğü görülen Ozan Tufan, Slavia Prag karşısında hiç etkinlik gösteremedi.

Fenerbahçe savunmacısı Attila Szalai’nin sarı kart gördüğü pozisyonda baskıyı doğru yapamadığı için takım arkadaşının cezalandırılmasına da neden olan Ozan Tufan’ın maç performansı takımınkinden daha iyi değildi.

Bu durumu belirtmek gerekir zira Fenerbahçe’nin Kayserispor karşısında oynadığı maçta da kötü bir performansı vardı. Ancak Ozan Tufan tek bir hareketiyle fark yaratmayı başarmış ve Kayserispor 10 kişi kalmıştı.

Ancak fizik anlamında eksikleri olduğu görülen Ozan Tufan, takımının düştüğü aciz durumdan kurtulabilmesine yardımcı olamadı. Fenerbahçe ikinci ayakta Slavia Prag’ın sahasında tur arayacak ve taraftarını mutlu etmek isteyecek.