Ozan Tufanlı Fenerbahçe Eriyor

Türk futbol tarihinin en garip sezonlarından birisinin yaşandığı 2021/2022 sezonunda Fenerbahçe’nin gördüğü kâbus bitmek bilmiyor. Bu sezona çok motive bir şekilde başlamasına rağmen 9’uncu haftada oynanan Trabzonspor maçından sonra tepetaklak olan Sarı Lacivertli ekip, sadece 3.5 aylık süreç içerisinde tamamen hedefsiz bir kulüp haline geldi. Süper Lig’e ve Ziraat Türkiye Kupası’na havlu attıktan sonra elinde sadece cılız bir Konferans Ligi ihtimali kalan Fenerbahçe, 17 Şubat 2022 tarihinde kendi sahasında konuk ettiği Slavia Prag’a 2-3 yenilerek buraya da havlu atmak üzere olduğunu gösterdi. Ozan Tufan’ın oyuna sonradan girdiği maçta 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun da iyi bir performansı yoktu.

Fenerbahçe’nin Dramı

Türk futbol tarihinin en bilinen figürlerinden birisi olan Aziz Yıldırım yerine Ali Koç’u başkan seçen Fenerbahçelilerin büyük bir çoğunluğu Aziz Yıldırım’ı arar hale geldi. Zira Fenerbahçe Ali Koç yönetimindeki 4’üncü sezonunda da sezonu kupasız kapatacak gibi görünüyor.

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e ve Ziraat Türkiye Kupası’na havlu atan Fenerbahçe, elindeki cılız Konferans Ligi ihtimalini de değerlendiremeyecek gibi görünüyor. Konferans Ligi son 32 turunda kendi sahasında Çek Cumhuriyeti temsilcisi Slavia Prag’ı konuk eden Sarı Lacivertli ekip, maçtan 3-2 mağlup ayrıldı.

Ozan Tufan’ın taraftar tarafından ıslıklanan Mert Hakan Yandaş yerine oyuna girdikten sonraki performansı hiç iyi değildi. Sakatlığın etkisini pek de atamamış gibi duran Ozan Tufan, plansız Fenerbahçe’deki plansız oyunculardan biri görüntüsündeydi.

Fenerbahçe’nin rakibi Slavia Prag’ın 8’den fazla eksikle gelmiş olmasına rağmen Fenerbahçe’ye karşı oynadığı oyun ve Fenerbahçe’yi düşürdüğü hâl oldukça acı verici.

Deplasman Golü

Bugün itibariyle Fenerbahçeli taraftarların takımın herhangi bir alanda başarılı olmasına dair heyecan taşıması pek mümkün değil. Bununla birlikte taraftarlar da zaten saha içinden daha çok artık Başkan Ali Koç’un istifasını veya seçim kararını zafer sayacak gibi görünüyorlar.

Ancak en nihayetinde Fenerbahçe’de takvim devam ediyor ve rekabetçi olunması gereken Konferans Ligi de devam eden sürecin bir parçası. Fenerbahçe adına bu oyun oynandıktan sonra 2’inci maçtan da pek ümitlenmemek gerek ancak matematiksel şansın hiç de düşük olmadığını söylemek önemli.

Zira bir süre önce alınan kararla birlikte deplasman golü kaldırıldı ve Fenerbahçe’nin ikinci maçta tek gollü bir galibiyet alması maçı uzatmaya götürebiliyor. Eğer deplasman golü kalkmamış olsaydı takım kendi sahasında yediği 3 golden sonra bu kadar umutlu olamayabilirdi.

Ancak Fenerbahçe’nin ne olursa olsun kendisini desteklemeye gelen taraftarına verebileceği tek hediye Prag’da oynanacak maçtan dönüşte cebe koyulan tur bileti olabilir. Takımda Ferdi Kadıoğlu ve Arda Güler dışında hiçbir oyuncu beğenilmiyor.

Buna sezon başında apar topar gönderildikten sonra devre arasında bu sefer acilen geriye çağırılan Ozan Tufan da dahil. Slavia Prag karşısında oynanan maçta iyi bir performans sergileyemeyen 26 yaşındaki orta saha oyuncusu, taraftarların tepkisinden nasibini almaktan kurtulamadı.