Fenerbahçe Yönetimi Geçmişteki Hatalarını Artık Tekrarlamak İstemiyor

Geçtiğimiz haftalarda Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayıran Fenerbahçe, yeni hocasını almadan önce detaylı çalışmalar gerçekleştiriyor. Eski hatalarını tekrardan yapmamak isteyen sarı lacivertli yönetim, özellikle de yabancı hoca seçimi için Philip Cocu zamanındaki sıkıntıların tekrardan yaşanması hususunda tedirginliğini sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda Teknik Direktör Ersun Yanal ile resmen yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi, yeni hoca konusunda son derece hassas bir şekilde çalışıyor. Geçmişte yaşanan hataları tekrar yaşamaktan hem sarı lacivertli yönetim, hem ekip hem de taraftarlar tedirginliğine devam ederken, sarı lacivertliler en çok da yabancı hoca konusunda Philip Cocu döneminin tekrarlanmasından çekiniyor.

Son günlerde Yanal’ın ayrılışının ardından kulüpte en fazla dikkat çeken meselelerden biri haline gelen yeni Teknik Direktör sorusu için de bu süreçte ince elenip sık dokunarak çalışmalar yapılıyor. Süreci en az hasarla kapatmak isteyen sarı lacivertli ekip, takımına da fayda sağlayacak en faydalı ismi aramayı sürdürüyor.

Hata Yapma Lüksü Yok

Öte yandan ekonomik anlamda da zorluk çeken sarı lacivertli yönetim, hata yapma lüksünün bulunmamasından da kaynaklı doğru karar verme zorunluluğu olduğunu çok iyi biliyor.