Fenerbahçe Yönetiminde 3 İsim Mali Krizi Çözebilir

Yeni tip koronavirüs salgını, spor kulüplerinde de ekonomik bir krizin yaşanmasına neden oldu. Süper Lig ekiplerinde zaten krizin yaşanıyor.  Fenerbahçe yönetiminde de sıkıntılı günler başladı.

Ekonomik anlamda sıkıntılı günler geçirmekte olan Fenerbahçe yönetimi, bu dönemden çıkmak için birkaç oyuncusunu satışa çıkarmayı da mali anlamda biraz olsun rahatlamayı kendine amaç ediniyordu. Koronavirüs salgınıyla beraber, spor kulüpleri de dönemden olumsuz anlamda etkilenmeye başladı ve birkaç oyuncusunda değer kaybı yaşamaya hazırlanıyor.

Mali anlamda krizle burun buruna gelen Fenerbahçe yönetimi, Vedat Muriç’i yüksek bir bonservis bedeli ile satmayı düşünmekte idi. Ayrıca sarı lacivertli kulübe gelir anlamında fayda sağlayacak iki oyuncu da liste arasında yer alıyordu.

Ozan Tufan İçin 12 Milyon Euro Konuşuluyor

Kulübün kasasının bu zorlu dönemde dolabileceği ve hedefleri bir nebze de olsa gerçekleştirmek yolunda, yönetimden Zajc ve Ozan Tufan için de gelecek tekliflerin ne kadar olabileceği düşünülüyor.

Olası tekliflerde Zajc, Vedat Muriç ve Ozan Tufan tekliflerinin de durumuna bakarak, geri çevirme niyeti de pek fazla düşünülmüyor.

Edinilen bilgilere göre ise, Zajc için 8 milyon Euro, Ozan için 12 milyon Euro bonservis bedelleri konuşulan rakamlar arasında yer alıyor.