Ozan Tufan Ve Furkan Korkmaz Kapıştı

Yeni tip koronavirüs salgını küresel bir etki yaratmaya devam ediyor. Beraberinde spor faaliyetlerini de etkileyen salgın, liglerin de süresiz olarak askıya alınmasına neden oldu. Sporcular ise bu süreçte antrenmanlarını kendilerine verilen programla bireysel olarak evlerinden gerçekleştiriyor.

Taraftarın hem futbolu hem de basketbolu çok fazla özlediği günlerde, Fenerbahçeli milli futbolcu Ozan Tufan ve Philadelphia forması giyen milli basketbolcu Furkan Korkmaz FIFA’da kapıştı.

Evde kal çağrısı yapan iki başarılı sporcu, çevrimiçi oyunda birbirlerine rakip olarak FIFA 2020 ile oyuna başladı. Juventus ve Liverpool ile oyuna başlayan ikilide ilk oyunu kazanan Liverpool’da 4-1 skorla Ozan Tufan oldu. Maçın rövanşını ise aynı skorla sonrasında Furkan Korkmaz aldı.

 

Berabere Sona Erdi

Kazananın belirleneceği maçta ise Ozan Fenerbahçe’yi seçerken, Furkan ise Roma ekibinde oynamaya karar verdi.

Çekişmeli bir şekilde başlayan maçta ilk gol Cengiz Ünder seçim ile Furkan’dan gelirken,  Ozan ise dakika 78’de Garry Rodrigues ile beraberlik golünü buldu.

Keyif veren oyunun devre arasında Fenerbahçeli oyuncu kaybetmemesi gerektiğini, yoksa uyuyamayacağını söyleyince de, milli basketbolcudan linç yeme şakası geldi.

Oyunda daha baskın olan Fenerbahçe olsa da, oyun 1-1 eşitlikle sonlandı. Skorun ardından ise ikiliden dostluk mesajları geldi.