Hull City AFC Berabere Kaldı

İngiltere Championship’te aranın ardından lig geçen hafta start almıştı, Ozan Tufan’ın forma giydiği Hull City AFC beraberlikle başladığı ikinci devreye beraberlikle devam etti. Acun Ilıcalı’nın takımı sahasında ağırladığı Sunderland ile 1 1 berabere kalarak ligin ikinci yarısının ilk iki maçında 2 puan topladı ve düşme hattından kurtulmayı başaramadı.

Hull city

Hull City AFC Düşme Hattında

Sezona harika bir başlangıç yapan ve ilk haftalardan Premier Lig hayali kurmaya başlayan Hull City AFC bugün gelinen noktada İngiltere Championship’in düşme hattının hemen üzerinde yer alıyor. Sezona Shota Arveladze önderliğinde 4 2 3 1’i harika uygulayarak giren ve iyi savunma yapıp bulduğu az pozisyonu da verimli değerlendiren takım bugün aynı formasyon ile hücumda üretmekte fazlasıyla zorlanıyor. Sezon başında 4 2 3 1’de forvet arkasında 10 numara rolünde izlediğimiz Ozan Tufan da bugün artık yedekler arasında.

Takımın sezonun ilk 4 5 haftasındaki başarılı grafiğinin ardından başlayan düşüşü bir türlü durduramayan Gürcü teknik adam Shota Arveladze takımdan ayrıldıktan sonra yerine bir süre teknik adam arayışı devam etmiş ancak sonrasında ise yardımcı teknik adam Andy Dawson ile yola devam etme kararı alınmıştı. Andy Dawson da 4 2 3 1 ile devam etmiş ama Shota Arveladze’den farklı olarak Ozan Tufan’ı forvet arkasında değil de savunmanın önündeki iki oyuncudan biri olarak konumlandırmıştı. Sonrasında ise Ozan Tufan’ı yedeğe çekmişti Andy Dawson. Hull City AFC ile Andy Dawson beraberliği de fazla uzun soluklu olmadı. Takımdaki kötü gidiş devam edince Acun Ilıcalı, takımın başına genç teknik adam Liam Roseniso’u getirdi ve Andy Dawson ise takımdan ayrılmayarak eski görev yerine yani yardımcı hocalığa geri döndü.

Liam Rosenior dönemi de öncesinden pek farklı değildi ama bu noktada Lima Rosenior’un devre arasına az bir zaman kala takımın başına geçtiğini de unutmamak gerekiyor. Devre arasından dönüşte ilk maçına Watford deplasmanında çıktılar Liam Rosenior’un öğrencileri ve o maç başladığı gibi 0 0 berabere biterken takımın iki Türk oyuncusu Ozan Tufan ve Doğukan Sinik yedekler arasında yer almış, Ozan Tufan 53. dakikada oyuna girerken Doğukan Sinik ise maçı yedek kulübesinde tamamlamıştı.

Ozan Tufan Beraberliği Kurtardı

Sunderland karşısında yine klasik 4 2 3 1 ile sahadaydı Hull City AFC ve milli oyuncumuz Ozan Tufan yine yedekler arasında yer aldı. Diğer Türk oyuncu Doğukan Sinik de yedek kulübesinde başladı maça tıpkı geçen hafta Watford deplasmanında olduğu gibi ama bu kez Doğukan da Ozan da ikinci yarının ortalarında oyuna dahil oldular. Sunderland takımı 74. dakikada attığı golle 1 0 öne geçti fakat 82. dakikada sahneye çıkan Ozan Tufan skoru 1 1 yaparak Hull City AFC adına 1 puanı kurtaran isim oldu.