Hull City AFC Sunderland Önüne Çıkıyor

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu, Türk oyuncular Ozan Tufan ve Doğukan Sinik’in formasını giydiği Hull City AFC takımı Sunderland’i konuk ediyor. Maç Hull City AFC açısından oldukça önemli çünkü takım artık adeta ateş çemberinin içerisinde yer alıyor.

Shota Arveladze

Ozan Tufan Yedekler Arasında Olacak

Hulşl City AFC sezona çok iyi girmişti aslında. Shota Aveladze önderliğinde takım ilk üç dört hafta boyunca ligin üst sıralarındaydı ve o dönemlerde kulübün sahibi Acun Ilıcalı hedefin Premier Lig’e yükselmek olduğunu söylüyordu. Yine Türk oyuncular Doğukan Sinik ve Ozan Tufan da basına verdikleri demeçlerde Premier Lig’i hayal ettiklerini söylüyorlardı. Ancak bu Premier Lig hayali kısa sürdü. Hull City AFC büyük bir düşüş trendinin içerisine girdi ve üst üste aldığı mağlubiyetler sonrasında ligin alt sıralarına doğru geriledi. Shota Arveladze kötü gidişi durdurmak için çok inandığı 4 2 3 1 formasyonundan bile vazgeçerek 3 4 3’e döndü ama bu değişim de çare olmadı kötü gidişe. Sonunda Hull City AFC ve Shota Arveladze’nin yolları ayrıldı.

Shota Arveladze döneminde Ozan Tufan Hull City AFC’nin vazgeçilmez bir oyuncuydu ve forvet arkasında 10 numara pozisyonunda forma giyiyordu Ozan Tufan. En kötü dönemlerde bile Shota Arveladze milli oyuncumuzdan vazgeçmemişti. O dönem, Doğukan Sinik ise sakatlığı sebebiyle forma giyemiyordu. Shota Arveladze’nin ardından takımın başına yardımcı hoca Andy Dawson getirildi. Andy Dawson ilk başta Ozan Tufan’ı forvet arkasından aldı ve orta sahanın ortasına çekti. 4 2 3 1’de savunmanın önündeki iki oyuncudan biri olarak oynattığı Ozan Tufan’ı sonrasında tamamen kesti ilk 11’den Andy Dawson. Fakat Hull City AFC ve Andy Dawson beraberliği fazla uzun soluklu olmadı ve Andy Dawson tekrar eski görevine dönüp teknik heyet içerisinde kalmaya devam ederken takımın başına genç teknik adam Liam Rosenior getirildi.

Liam Rosenior da tıpkı Andy Dawson gibi Ozan Tufan’ı defansın önündeki iki oyuncudan biri olarak düşündü ve dahası onu yine ilk 11’in bir parçası olarak değil rotasyon oyuncusu olarak konumlandırdı.

Hull City AFC

Hull City AFC Beraberlikle Başladı

Sezonun ilk yarısını düşme hattının hemen üzerinde tamamlayan Hull City AFC, ligin ikinci yarısına Watford deplasmanında start verdi. Maç, başladığı gibi 0 0 bitip taraflar puanları paylaşırken Ozan Tufan yine yedekler arasında yer aldı. Fakat daha ilginç olan şey 9. dakikada D. Pelkas‘ın sakatlanıp oyundan alınmasının ardından Ozan Tufan’ın düşünülmemesiydi. O değişiklik sırasında net olarak anlaşıldı ki genç teknik adam Lian Rosenior, Ozan Tufan’ı kesinlikle forvet arkası 10 numara olarak kullanmak istemiyor. Bu pencereden bakıldığında milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın Sunderland karşısında da yedek sorunması neredeyse kesin gibi. Keza Hull City’nin diğer Türk oyuncusu olan Doğukan Sinik de yine yedekler arasında yer alacak.