Hull City AFC Cardiff Deplasmanında

Sezon içinde ikinci defa teknik adam değişikliğine giderek takımın başına Liam Rosenior’i getiren Hull City AFC Cardiff deplasmanına çıkıyor.

Liam Rosenior Bu seneki Üçüncü İsim

Sezona Shota Arveladze ile başlamıştır Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City AFC. Aslında Shota Arveladze, 2021 22 futbol sezonunun son haftalarına doğru Hull Ctiy AFC takımı Acun Ilıcalı tarafından satın alındıktan sonra Acun Ilıcalı takımın başına Shota Arveladze’yi getirmişti. O sırada düşme hattında olan Hull City, Shota’nın takımı devralmasından sonra sürpriz puanlar alarak lige tutunmayı başarmıştı. Bu başarıyı bir kenara koyacak olursak bile Shota Arveladze ve Acun Ilıcalı zaten birbirlerini Türkiye’den de tanıyan eski iki arkadaştı. Tüm bunlara rağmen Hull City, iyi başladığı ve hatta Premier Lig için ciddi ciddi adının anıldığı sezonda 5. hafta ve devamında inanılmaz bir düşüş yaşamaya başladı. Üst süte gelen kötü skorlar sonrasında Shota Arveladze 4 2 3 1’den bile vazgeçmeyi denedi ama kötü gidişe çare olamayınca sonunda Gürcü teknk adam ile Acun Ilıcalı’nın yolları ayrıldı.

Shota Arveladze sonrası bir süre yeni hoca arayışlarına devam eden takım o sırada bir lig maçına yardımcı hoca Andy Dawson önderliğinde çıktı ve Hull City AFC o maçta Wigan A. Karşısında haftalar sonra 3 puanla tanıştı. Bu maçtaki oyunu çok beğenen Acun Ilıcalı da hoca arayışlarında daha ağır davrandı ve sonunda da yeni bir hoca ile anlaşmak yerine takımı yardımcı hoca Andy Dawson’a emanet ettiğini açıkladı. Andyw Dawson Hull City ile toplam 7 maça çıkarken bu maçlarda 3 galibiyet ve 4 mağlubiyet aldı. Hedef maç olan Middlesbrough karşısında alınan mağlubiyet sonrasında Acun Ilıcıalı bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve Liam Rosenior’un takımın başına getirildiğini açıklarken Andy Dawson’un da teknik heyette görev almaya devam edeceğini belirtmişti. Liam Rosenior önderliğinde ilk çıkılan maç da Millwall deplasmanı oldu ve oradan üstelik de 10 kişi kalınmasına rağmen 1 puanla dönüldü. Tabii resmi imzadan sadece 2 gün sonra oynanan bu maçta Liam Rosenior etkisi olduğunu iddia etmek gerçekçi olmaz. Dolayısıyla genç teknik adam Liam Rosenior asıl sınavını Hull City AFC Cardiff maçında verecek.

Hull City AFC Cardiff

Hull City AFC Cardiff Maçını Kazanabilir

Hull City AFC Cardiff maçı Hull City takımı için net bir hedef maçı. Bu sene düşmemeye oynayacağı artık neredeyse kesin olan takım eğer korkulu rüyalar görmek istemiyorsa bu tarz maçları kazanmak, ya da en azından kesinlikle kaybetmemek zorunda. Hull City AFC maç öncesinde 21 puana sahip. Rakip Cardiff ise 24 puanda. Dolayısıyla ikili arasındaki maç iki takım için de çok önemli ve diğer yandan bu maç Liam Rosenior’ın ilk ciddi sınavı olarak Hull City AFC ile.