Millwall 10 Kişilik Hull City’e Puan Verdi

Championship’de yeni hocası Liam Rosenior ile Millwall karşısına çıkan Hull City AFC takımı ilk yarıda 10 kişi kalmasına rağmen skoru tutmayı başardı ve deplasmandan 1 puanla döndü. Böylece Liam Rosenior, Hull City AFC takımının başında çıktığı ilk maçta 0 0’lık skorla puanla başlamış oldu Hull City AFC kariyerine.

Millwall

Millwall Çok Daha Üstündü

Her iki takım da sahaya 4 2 3 1 formatında çıktı. Milwall zaten bu düzende oynuyordu aslında ama Hull City AFC’de takımın başına geçen Liam Rosenior’un nasıl bir dizilim ve kadro tercih edeceği merak konusuydu. Tabii bu maçtan sadece 2 gün önce Liam Rosenior’ın takımın başına getirildiğinin açıklandığını unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla genç teknik adamın bu maçta takıma radikal bir müdahalesinin olmasını beklemek yanlış olurdu. Ayrıca genç teknik adam takımın başına gelmeden önce takımı çalıştıran kişi de Andy Dawson’du ve kendisi şu an yine Hull City AFC teknik ekibinde yer alıyor ki bu husus Liam Rosenior ile anlaşıldığına dar yapılan resmi açıklama sırasında da özellikle belirtildi. Haliyle bu maça takımı Andy Dawson’un hazırladığını ve çıkardığını söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Liam Rosenior da daha önce 4 2 3 1 formasyonunu benimsemiş bir teknik adam ancak kadro tercihi konusunda Hull City AFC’de mutlaka bazı müdahaleleri olacaktır. Açıkçası Hull City AFC’nin aldığı sonuçlar ve içerisinde bulunduğu durum düşünüldüğünde bu müdahalenin zaten olması gerekiyordur belki de. Çünkü her ne kadar Millwall deplasmanından 1 puanla dönülmüş olsa da oynana silik oyun Hull City AFC’nin ligdeki geleceği konusunda ciddi soru işaretleri barındırıyor içerisinde. Elbette Millall maçı ne Liam Rosenior ne de 10 kişi kalınması sebebiyle Hull City AFC için net bir değerlendirme maçı sayılabilir. Bu maçta kadroyu Andy Dawson’un yaptığını düşünsek dahi yine de bazı yorumlar yapmak mümkün ama Liam Rosenior hakkında. Hull City AFC’nin onunla da 4 2 3 1 oynayacağı neredeyse kesin gibi. 4 2 3 1’de kanatlarda topkı Andy Dawson gibi o da hızlı kenar oyuncularını tercih edecek gibi duruyor. Yani Allahyar Sayyadmanesh ya da Benjamin Tetteh’in kanatta oynama ihtimali daha düşük. Hull City AFC’de Oscar Estupinan ilk yarının son bölümüne doğru kırmızı kart görerek oyundna atıldığından o dakikadan sonraki oyun için yorum yapmak sağlıklı olmayacaktır ancak o dakikaya kadar da sahada oyunun hakimi olan takım Millwall oldu.

Ozan Tufan Yine Yedekti

Hull City AFC takımında son haftalarda alıştığımız üzere temsilcimiz Ozan Tufan amaç yedek olarak başladı. Genelde sonradan oyuna dahil olan milli oyuncumuz bu maçta belki de takımın 10 kişi kalması sebebiyle süre bulamadı. Ozan Tufan gibi Doğukan Sinik de maçı yedek kulübesinde tamamladı.