Hull City AFC İyi Yolda

2022 23 futbol sezonuna harika başlayıp Championship’in zirve mücadelesine katılan Hull City AFC kısa süre sonra düşüşe geçmişti. Bu düşüş sonrasında kaçınılmaz olarak hoca değişikliği gelmişti ama Hull City AFC bir hoca değiştirmekle yetinmemiş ve daha ilk devre bitmeden ikinci deva hoca değiştirerek 2022 23 futbol sezonunda takımın başına üçüncü teknik adamı olarak Liam Rosenior’u getirmişti.

Devre arasına az bir zaman kala takımın başına geçen Liam Rosenior Hull City takımında köklü değişikliklere imza atmamış alınan sonuçlar da kendisinden önceki dönemde takımın başında olan Shota Arveladze ya da Andy Dawson’a kıyasla çok da farklı değildir. Yine de Liam Roseniro genç bir teknik adamdı ve hakkında doğru yargılara varmak için için zaman tanınması gerekiyordu.

Liam Rosenior

Devre Arası Hull City AFC İçin Verimli Geçmiş

Liam Roseniro pek de parlak sayılmayacak bir performansla kendisini devre arasında attı. Hull City takımı devre arasına girildiğinde düşme hattında yer alıyordu. Devre arasında daha çok mental yönden takımını ligde hazırlamakla uğraştı genç hoca zira aslında bakıldığında Hull City takımı lig için oldukça iyi bir kadroya sahipti. Bu sebeple takımın temel sorununu zihinsel olarak düşündü Liam Rosenior ve takıma yeniden özgüven kazandırmak için uğraştı devre arası boyunca.

Liam Roseniro her ne kadar mental olarak takımı hazırlamaya uğraşsa da elbette ki taktiksel anlamda da takıma önemli dokunuşlar yaptı devre arasında. Sezon başından beri 4 2 3 1 formasyonu ile oynuyordu Hull City AFC takımı. Shota Arveladze ile 2021 22 futbol sezonunun sonlarına doğru uygulanmaya başlanan bu formasyon 2022 23 futbol sezonunda da değişmeden devam etti.Shota Arveladze’nin ardından takımın başına geçen yardımcı antrenör Andy Dawson da yine 4 2 3 1 formasyonunu kullandı ancak Shota Arveladze’den farklı olarak özellikle kanat forvetlerdeki oyuncu profillerini değiştirdi ve hızlı oyuncuları kullandı. Oysaki Shota Arveladze her ne kadar 4 2 3 1 oynasa da kanat forvetleri kanattan daha çok santrfor özelliklerine sahip oyunculardı. Liam Rosenior da takımın başına geçince 4 2 3 1 ile devam etti ve oyuncu tercihlerini de Andy Dawson’a çok benzer şekilde kullandı. Tabii diğer yandan Liam Rosenior’un zaten ilk günlerinde tamamen Andy Dawson’ın raporları doğrultusunda hareket ettiği biliniyordu.

Hull City AFC

Liam Rosenior İmzasını Attı

Devre arası döneminde Andy Dawson’ın raporlarını yine dikkate almakla birlikte artık Liam Rosenior takım üzerinde kendi kararlarını vermeye başladı ve otoritesini hissettirdi. Örneğin Andy Dawson’ın raporlarında milli oyuncu Ozan Tufan 6 numara olarak geçiyordu ve genelde de yedeklerde düşünülüyordu ama Liam Rosenior 3 0 kazanılan son lig maçında Ozan Tufan’ı 4 4 2’de sağ açık olarak kullandı ve verim de aldı. Genç teknik adam tüm camiada büyük bir heyecan yaratmış durumda şu anda.