Hull City AFC: Sakatlar, Kayıplar, Hocalar ve Düşler

Hull City AFC artık hepimizin çok yakından tanıdığı bir İngiliz kulübü. Düşler, Tutkular ve Suçlar ise güzel bir Bertolucci filmi. Bu sene Hull City AFC öyle bir sezon geçiriyor ki sezonun hikayesinden bir film çıkarmak gayet mümkün. Üç teknik adam, değişen kadrolar, Premier Lig hayalinden ligde kalma mücadelesine uzanan bir süreç, üstelik de çok kısa bir sürede oldu tüm bunlar. Önce sakatlar ile sarsıldı Hull City AFC, sonrasında kötü skorlar, büyük kayıplar geldi, kısacık sürede 2 hoca eskitti Acun Ilıcalı’nın takımı ve sezon başındaki hedefler şimdi güzel düşler gibi kaldı.

Hull City AFC 21 Haftada 3 Hoca İle Çalıştı

Hull City takımı sezona Türkiye’den de yakından tanıdığımız Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile girdi. Harika bir sezon başlangıcı yapan takım ilk 3 4 haftanın sonunda kendini Championship’te zirve mücadelesi içerisinde buldu. O dönemde takımın patronu Acun Ilıcalı da rahatça Premier Lig’i telaffuz ediyor ve hayalinin dünyanın bu en prestijli ligine yükselmek olduğunu söylüyordu. Ancak bu düşler fazla uzun sürmedi ve Hull City AFC Championship’in acımasız gerçekleri ile yüzleşti. Önce sakatlıklar ile sarsıldı Hull City AFC. Shota Arvealdze’nin 4 2 3 1 diziliminde kenar forvet olarak forma giyen iki oyuncu Benjamin Tetteh ve Allahyar Sayyadmanesh sakatlandı. Elbette direkt bu iki sakatlığa bağlamak dorğu olmsa da bunların da etkisiyle Hull City AFC ciddi kayıplar yaşamaya başladı. Bu kayıplar karşısında Gürcü teknik adam Shota Arveladze ne yaptıysa olmadı ve sonunda Hull City takımı hoca değişikliğine giderek takımın başına yardımcı antrenör Andy Dawson’u getirdi.

Hull City’de Andy Dawson da kötü gidişe çare olamadı ve sezon başındaki düşlere geri dönülemedi. Kazanılan maçlar olsa da kayıplar da devam etti. Hull City, Andy Dawson ile düşmen hattının hemen üzerinden kurtulmayı başaramayınca Acun Ilıcalı bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve çok genç bir teknik adam olan Liam Rosenier’i takımın başına getirdi. Taraftar hem sezon başındaki büyük düşlerden sonra gelinen noktadan hem de takımın bir sezondaki 3. teknik adamının böyle tecrübesiz biri olmasından dolayı oldukça mutsuz olsa da Liam Rosenier iyi başladı Hull City kariyerine ama son oynana Reading maçında alınan mağlubiyet bir kez daha düşlerden gerçeğe döndürdü Hull City takımını.

Hull City AFC

Hedef Ligde Kalmak

Hull City yaşanan onca kayıptan sonra bunun mucizelerle dolu bir film olmadığını artık anlamış olmalı. Bu İngiltere liginin gerçeği. Burası dünyanın en zor ligi olan Premier Lig’e yükselmek için herkesin her şeyinin ortaya koyduğu bir lig ve lig değeri olarak da Avrupa’nın büyük ligleriyle boy ölçüşebilir bir konumda. Acun Ilıcalı bu gerçeği kötü tecrübelerle anladı.