UEFA Şampiyonlar Ligi Eşleşmeleri

Avrupa’nın 1 numaralı kupası Uefa Şampiyonlar Ligi’nde grup maçları tamamlandı. İngiltere, firesiz şekilde 4 takımıyla bir üst tura kalmayı başarırken bu 4 takımdan Tottenham, Manchester City ve Chelsea gruplarını lider bitirip diğer grupların ikincileri ile eşleştiler. Grubunda Napoli’nin ardından ikinci olan Liverpool ise kendi grubunu lider bitiren Real Madrid ile eşleşti.

UEFA Şampiyonlar Ligi

UEFA Şampiyonlar Ligi Eşleşmeleri

Leipzig – Manchester City: Manchester City sadece kendi grubunun ya da bu eşleşmenin değil kupanın en büyük favorilerinden biri. Pep Guardiola bu kupayı çok istiyor. Hatta Premier Lig’den bile daha fazla önemsiyor bu kupayı. Turun net favorisi İngiliz ekibi.

Club Brugge – Benfica: Bu sene turnuvanın sürpriz takımı C. Brugge yapacağını yaptı ve artık bu turda Benfica karşısında direnemeyeceklerdir.

Milan – Tottenham: Sonucu en merak edilen eşleşmelerden biri bu belki de. Net bir favori bulunmuyor eşleşmede. İki takımın da bu sene ligde şampiyonluk iddiası yok ve tek odakları Avrupa kupasında başarı elde etmek. Oldukça zevkli bir eşleşme olacak. İki takımın da şansı eşit.

Frankfurt – Napoli: Napoli ligde de Avrupa’da da doludizgin gidiyor. Frankfurt ise son maçta aldığı sürpriz galibiyetle kupaya devam etme şansını elde etti. Napoli net favori.

Dortmund – Chelsea: UEFA Şampiyonlar Ligi’nde aldığı bir mağlubiyet ile hoca değişikliğine giden Chelsea takımının bu kupayı ne kadar önemsediği zaten buradan bile anlaşılabilir.

Inter – Porto: Tıpkı Milan Tottenham eşleşmesi gibi bu eşleşmenin de net bir favorisi yok. Tam olarak ortada bir eşleşme.

İki Erken Final Var

Uefa Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda iki büyük eşleşme gerçekleşti ve bunun temel nedeni PSG’nin kendi grubunda Benfica‘nın; Liverpool’un ise kendi grubunda Napoli’nin arkasında kalarak gruptan ikinci olarak çıkmalarıydı. Haliyle diğer grupların liderleriyle eşleşen bu iki takımın eşleşmeleri adeta erken final oldu. Sezon öncesinde Avrupa’nın bu bir numaralı kupasının 5 favorisi vardı. Bu 5 favoriden 2’si son 16 turunda bu kupaya kesin olarak veda edecek. Diğer favori Manchester City ile Leipzig ile eşleşti. İşte 4 favorinin eşleşmesi;

Bayern Münih – PSG: Erken final. Bu eşleşmeyi daha iyi anlatabilecek bir tanım yok. İki takımın da en büyük hedefi Bu kupayı kazanmak ve dahası iki takım da kendi liginin açık favorisi. Haliyle lig maçlarında diledikleri rotasyonu da yapabilecek durumdalar. Şüphesiz şekilde son 16 turunun en büyük eşleşmesi bu.

Liverpool – Real Madrid: Bayern Münih PSG erken finalinin gölgesinde kalan bir başka erken final eşleşmesi oldu bu. Liverpool, grubunda Napoli’nin arkasında kalıp ikinci olarak bu eşleşmeye neden oldu aslında. Elbette bu Liverpool için zor bir eşleşme ama diğer yandan grubunu lider bitiren Real Madrid’in de Liverpool ile eşleşmesi onlar için de sinir bozucu olsa gerek. Sonuç olarak son 16 turunda 2 final niteliğinde maç izleyecek futbolseverler.