Hull City İstikrarsızlık Dersi Veriyor

Acun ılcıalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC Championship’te bu sezon adeta istikrarsızlık dersi vermekte. Sezon başından beri üçüncü hocasıyla çalışan takımın hiçbir maçı önceden öngörülemez hale geldi. Kadro kalitesi olarak ligin en değerli ilk on kadrosundan birine sahip olan takım, ev sahibi olduğu ya da deplasmana gittiği maçlar fark etmeksizin her takıma her yerde puan verebiliyor. Düşme hattının hemen üzerinde yer alan takım kendi sahasında Reading ile oynadığı maçı 2 1 kaybetti. Bu mağlubiyetin ardından bu hafta Championship’te alınacak sonuçlara göre kendisini düşme hattınca bulabilir Acun Ilıcalı’nın ekibi. 24 takımlı ligde sezon sonunda 3 takım küme deşecek. 46 maç üzerinden oynanan Championship’te 21 hafta geride kaldı Hull City için bu süreçte takım 7 galibiyet, 3 beraberlik ve 11 yenilgi ile 24 puan toplayabildi.

Hull City Reading Maçı

Hull City AFC’yi deplasmanda 2 1 yenmeyi başaran Reading bu maça kadar son 4 maçta hiç galip gelememişti ve dahası sadece 1 beraberlik alıp 3 kez de mağlup olmuştu. Maça da Hull City erken bir golle girmişti aslında. 9. dakikada öne geçen Hull City AFC 32. dakikada kalesinde golü gördü ve ilk yarı 1 1’lik eşitlikle tamamlandı. Ev sahibi olmanın avantajıyla ikinci yarı boyunca daha baskılı oynamak isteyen ve galibiyeti kovalayan Hull City AFC, uzatmanın son dakikasında R. Longman’ın kendi kalesine attığı golle sahadan 2 1 mağlup ayrıldı.

 İstikrarsızlık

İstikrarsızlık Kadro ve Hoca Konusunda Da Var

Bu sene takımı anlatabilecek en iyi kelime şüphesiz ki istikrarsızlık. Sezona Shota Arveladze önderliğinde fırtına gibi giren takım ilk haftalarda Premier Lig hayali bile kuruyordu. Fakat sonrasında sakatlıklarla başlayan düşüş bir türlü durdurulamadı ve Shota Avrladze ile yollar ayrıldı. Shota sonrası bir süre hoca arayan Acun Ilcıalı, sonrasında yardımcı hoca Andy Dawson ile yola devam kararı verdi. Bu kararı da çok uzun süre uygulamayan takımın patronu Türk işadamı Acun Ilıcalı takımı genç teknik adam Liam Rosanier’e emanet ederek istikrarsızlık istikrarını hocalık konusunda da gösterdi. Ayrıca sezon başı ile şimdiki kadro arasında da büyük bir istikrarsızlık var Hull City AFC’de. Shota Arveladze’nn değişmez ismi olan Ozan Tufan, Andy Dawson döneminde formasını kaybetmişti. Reading maçında da yedekler arasında başlayan Ozan Tufan, görünen o ki Liam Rosenier için de ilk 11 oyuncusu olmakta zorluk yaşayacak

Ayrıca sezon başında 4 2 3 1 ile başlayan Hull Cityt AFC kadro ve hoca konusunda olduğu gibi bu noktada da istikrarsız davranmış ve sezon ortasında üçlü savunmaya dönüp sonra tekrar sezon başındaki formasyonda karar kılmıştı. Liam Rosenier de 4 2 3 1 ile oynuyor. Hull City sezon sonunda nerede olur bilinmez ama hedefi doğru belirlemek için artık bir istikrar gerekiyor.