Ozan Tufan Takımdan Ayrılabilir

Sezon başında Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiliz kulübü Hull City AFC kadrosuna katılan ve sezon başında da ilk 11’in parçası olan Ozan Tufan kulüpten ayrılabilir. Shota Arveladze’nin çalıştırdığı dönemde Acun Ilıcalı tarafından Fenerbahçe’den bonservisi alınarak kadroya katılan Ozan Tufan ilk haftalardan itibaren Hull City AFC kadrosunda kendisine yer bulmuş ve skor katkısı da sunmuştu, ancak gelinen noktada işler hem Ozan Tufan hem de Hull Citf AFC için fazlasıyla değişmiş gibi görünüyor.

Hull City

Shota Arveladze 10 Numara Olarak Kullandı

Hull City AFC’ye transfer olduğu dönemde Gürcü teknik adam Shota Arveladze takımı 4 2 3 1 ile sahaya çıkarıyor ve milli oyuncuyu da forvet arkasında serbest bir rolde 10 numara olarak oynatıyordu. İlk başta teknik adam, maç eksiği olan Ozan’ın kondisyonunu ölçülü kullanmak için böyle yapıyor diye yorumlanan bu tercih ilerleyen haftalarda da değişmedi. Ne var ki kötü sonuçların da gelmesi ile birlikte milli oyuncuya yönelik övgüler yerini eleştirilere bırakmaya başladı. Hull City AFC’nib ardı ardına puan kayıpları yaşayıp mağlubiyetler alması ile birlikte tüm takım ve Shota Arveladze gibi Ozan Tufan da ciddi eleştirilerin hedefinde yer aldı. Forvet arkası oynamak için teknik kapasitesi ve yaratıcılığının sınırlı olmasından tutun da tıpkı Türkiye’de olduğu gibi kilo fazlası olması eleştirisine kadar pek çok anlamda eleştirilerin hedefi oldu milli oyuncumuz.

Hull City AFC’deki kötüm gidişin ardından Shota Arveladze ile yollar ayrıldı ve yerine yardımcı hoca Andy Dawson takımın genel menajeri oldu. İlk iki maçta milli oyuncumuza ilk 11’de şans tanıyan Andy Dawson, sonrasında milli futbolcuyu yedeğe çekti ve sadece ikinci yarılarda oyuna sürmeye başladı. Fakat Hull City’deki kötü gidiş durmayınca takımın patronu Acun Ilıcalı bir kez daha teknik adam değişikliğine giderek 2022 23 futbol sezonunda Hull City AFC’nin üçüncü teknik adamı olarak Lian Rosenior’u takımın başına getirdi. Genç teknik adam da Ozan Tufan’a ilk 11’de şans vermedi ve Ozan Tufan ilk 11’deki yerini tamamen kaybetmiş oldu. Düşme hattının hemen üzerinde yer alan takım bu şekilde Championship devre arasına girdi.

Ozan Tufan

Ozan Tufan Teklifleri Değerlendirebilir

Devre arası transfer döneminde Ozan Tufan’ın kendisine yönelik teklifleri dinlemek istediğini yakın çevresine bildirdiği öğrenildi. Milli oyuncu ile özellikle İtalyan kulüplerinin ilgilendiği gelen haberler arasında ama kulislerde konuşulan bir başka dedikodu ise çok daha sansasyonel bir haber. Dedikodulara göre Galatasaray da milli oyuncu için nabız yokluyor. Türkiye’deki yabancı oyuncu sınırlaması karşısında en çok zorlanan takımlardan biri olan Galatasaray, Ozan Tufan’ı bir fırsat transferi olarak kadroya katmanın planlarını yapıyor. Ozan Tufan Türkiye’ye döner mi ya da Acun Ilıcalı bu transfere müsaade eder mi bilinmez ama olur da gelirse oyuncu için tek makul adres sarı kırmızılı kulüp olarak görünüyor.