Ozan Tufan Yine Yedek Kaldı

Katar 2022 Dünya Kupası nedeniyle Pek çok Avrupa Ligi her zamanki tarihinden daha önce devre arasına girdi 2022 23 futbol sezonunda, Championship de devre arasına giren liglerden biriydi. Yarın Katar 2022 Dünya Kupası üçüncülük maçı oynanacak, 18 Aralık Pazar akşama Türkiye saati ile 18.00’da ise Fransa – Arjantin finalini izleyeceğiz. Yani artık Dünya Kupası bitiyor ve liglerdeki futbol heyecanı start alıyor. İngiltere Championship ise geçen hafta ikinci yarı maçlarına start verdi ve milli oyuncumuz Ozan Tufan yine yedekler arasında yer aldı.

Ozan Tufan

Ozan Tufan Formayı Unuttu

Sezon başında Acun Ilıcalı’nın Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı üç oyuncudan biri olan Ozan Tufan, aynı zamanda Hull City AFC’nin 2022 23 sezonuna dair en önemli transferiydi belki de. Ozan Tufan, Hull City AFCye transfer olduğunda takımın başında Shota Arveladze vardı. Gürcü teknik adam Türkiye’den de tanıdığı Ozan Tufan’ı 4 2 3 1 formasyonunda forvet arkasında kullandı. Shota Arveladze’nin vazgeçilmezi olan milli oyuncu başlarda övülse de haftalar geçtikte takıma yönelik eleştirilerden nasibini aldı. Tüm eleştirilere rağmen Shota Arveladze takımın başında olduğu sürece vazgeçmedi Ozan Tufan’dan. Ne var ki Shota Arveladze Hull City AFC’deki düşüşü bir türlü durduramadı ve sonudna Gürcü teknik adam ile yolları ayırmak zorunda kaldı Hull City AFC patronu Acun Ilıcalı

Gürcü teknik adam Shota Arveladze yerine bir süre teknik adam arayışlarına devam edem İngiliz kulübünü bu sırada yardımcı hoca Andy Dawson hazırladı maçlara. Andy Dawson’un performansından memnun olan kulüp patronu Acun Ilıcalı yola onunla devam etme kararı aldı. Bu kararın ardından Andy Dawson milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı ilk 11’den kesti. Başlarda biraz kıpırdansa da sonrasında kötü sonuçlara devam eden Hull City’de Acun Ilıcalı bir kez daha teknik adam değişikliğine gitti ve Andy Dawson tekrar eski görevi olan yardımcı hocalığa dönerken takımın başına ise genç teknik adam Liam Rosenior getirildi. Hull City AFC ile birkaç maça çıkan Liam Rosenior da Ozan Tufan’a ilk 11’de şans vermedi ve sonrasında Championship devre arasına girdi.

Watford Deplasmanında da Yedek Kaldı

Championship‘in ikinci yarısının ilk maçında, 22. hafta mücadelesinde Watford deplasmanına çıktı Hull City AFC. Liam Rosenior da takımını sahaya 4 2 3 1 ile çıkardı. Milli oyuncumuz Ozan Tufan yedekler arasında yer aldı. Orta saha ikiliis olarak Seri ve R. Woords’u tercih eden Liam Rosenior, forvet arkasında ise yine Fenerbahçe’den kiralanan D. Pelkas’a forma verdi. Hull City AFC’nin bir diğer Türk oyuncusu Doğukan Sinik de maçta yine yedekler arasındaydı. Doğukan Sinikr forma şansı bualamazken Ozan Tufan oyuna 55. dakikada dahil oldu. Pelkas 9. dakikada sakatlanıp çıksa da Liam Rosenior Ozan’ı tercih etmedi ve sahaya G. Docherty’i soktu.