Hull City AFC Teselli Arıyor

Hull City AFC 2022 2023 futbol sezonunda Championship’teki 35. maçında kendi seyircisi önünde West Bromwich Albion karşısına çıkacak. Maçın favorisi Ozan Tudan’ın takımı Hull City olarak gösterilirken son haftalarda takımın ciddi bir düşüş yaşadığını da unutmamak gerekiyor.

Hull City AFC Düşüşte

Hull City AFC sezona harika başlamıştı. İlk 4 5 hafta sonunda kendisini bir anda Championbship’te zirve mücadelesinde bulan takımda takımın patronu Acun Ilıcalı bir anda Premier Lig’i telaffuz etmeye başlamıştı ama sonrasında takım düşüşe geçti. Bu düşüş o kadar uzun soluklu oldu ki bırakın Premier Lig hayali kurmayı, düşme korkusu yaşamaya başladı Hull City AFC. Bu noktada Hull City takımı hoca değişikliğine gitti ve Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile yollarını ayırdı. Bir süre hoca arayışlarına devam eden takım sonunda yardımcı hocası Andy Dawson ile yola devam etme kararı aldı ama Andy Dawson da istikrarsız gidişe dur diyemeyince bir kez daha hoca değişikliğine gidildi ve henüz Championship’te ilk devre tamamlanmadan Liam Rosenior, Hull City takımının üçüncü menajeri olarak göreve geldi.

Liam Rosenior, Championship’te Dünya Kupası arasına girilene kadar takıma fazla müdahale etmedi ve daha çok Andy Dawson’un raporlarına göre kararlar aldı ve Hull City AFC, ilk devreyi düşme hattında bitirdi Championship’te. Ligin ikinci devresine ise harika bir başlangıç yaptı Hull City ASFC ve üst üste aldığı galibiyetlerle hızla üst sıralara doğru tırmandı. Bu süreçte yeniden Premier Lig ve play off konusu gündeme geldi Hull City takımında. Ancak tıpkı ilk devrenin bir kopyası gibi bu sürecin ardından yeniden düşüşe geçti Acun Ilıcalı’nın takımı. İlk 10 içine girmek ve play off potasını zorlamak üzereyken üst üste gelen puan kayıpları ile yine sıralamada gerilere düştü Ozan Tufan ve arkadaşları.

Hull City AFC, İngiltere Championship’te son 4 maçta hiç kazanamadı ve bu 4 maçın ikisini kaybetti. Yani son 4 haftada sadece 2 puan alabildi Hull City AFC ve bu puan kayıpları sonrasında da bu akşam oynayacakları West Bromwich Albion maçı öncesinde ligde 16. sıraya kadar geriledi.

Hull City AFC

West Bromwich Albion da Formsuz

Bu gece Ozan Tufan ve arkadaşlarının konuğu olacak olan West Bromwich Albion da son haftalarda düşüşte ne var ki onlar geçen hafta kazanıp derin bir nefes aldılar ve kötü gidişe dur dediler. Yine de bu akşam maça favori olarak çıkmayacakları kesin.

Maça dair merak edilen bir diğer konu da Hull City takımının hangi dizilimle sahada yer alacağı zira sezonun ilk yarısı boyunca 4 2 3 1 oynayan takım ligin ikinci devresi ile beraber 4 4 2’yi de sık kullanmaya başladı. Milli oyuncumuz Ozan Tufan’ın ise yedek soyunması bekleniyor.