Premier Lig 4 Mart Cumartesi Programı

Premier Lig’de 26. hafta maçları kapsamında 4 Mart Cumartesi günü tam bir futbol şöleni var. Toplamda 7 maç futbolseverlerle buluşacak bugün İngiltere Premier Lig’de. Liderlik mücadelesi yapan iki takım Arsenal ve Manchester City maçlarını bugün oynayacaklar, haftanın en önemli maçında ise Liverpool ve Manchester Untied takımlarını kozlarını yarın paylaşacaklar.

4 Mart Cumartesi Maçları

Chelsea – Leeds United: Chelsea bu sene adeta kabusu yaşıyor. Haftalardır her maça bu kez olacak diye çıkan Chelsea bu maça da aynı motivasyonla çıkacak ama sonucu kestirmek zor. Leeds United takımı da kaybettiği her puanda küme düşme adaylığını biraz daha güçlendiriyor.

Aston Villa – Crystal Palace: Ligde iki orta sıra takımını karşı karşıya getiren maç için söylenebilecek tek şey konuk ekip Crystal Palace’ın form durumu. O kadar kötü gidiyorlar ki sezonun başı olsa küme düşerler yorumu yapılabilirdi rahatlıkla. Rakibin formsuzluğunu kullanıp 3 puanı alacaktır Aston Villa takımı.

4 mart cumartesi

Brighton – West Ham United: Brighton ligde rahat bir konumda ve bu durumun verdiği moral ve özgüvenin etkisiyle de keyifli bir oyun oynuyorlar, ancak aynı şeyi konuk ekip West Ham United için söylemek zor. Onlar düşme korkusu yaşıyorlar ve yavaş yavaş her maçları final havasına bürünmeye başladı. Net favori ev sahibi Brighton.

Wolverhampton – Tottenham: Ligde bu sene aradığını bulamayan takımlardan birisi de şüphesiz ki Tottenham. A. Conte takımın başına gelirken hedefler çok daha büyüktü ancak tabiri caizse ne uzuyor ne kısalıyor Tottenham takımı. Şu an ligde 4. sırada olsalar da bunda en büyük etkenlerden biri de Chelsea ve Liverpool’un bu seneki kötü halleri. Yani ikisinden biri kendi standardında olsa ilk 4 dışında kalırdı Tottenham takımı. Wolverhampton ise 3 maçtır kazanamıyor, beraberlik yüksek ihtimal gibi görünüyor.

Southampton – Leicester City: Düşme hattını ilgilendiren mücadelede Leicester kazanırsa Southampton adeta bir finali kaybetmiş olacak. Yok eğer Southampton kazanırsa da sezonun kalan kısmı Leicester City için baya zor geçecek. Üç ihtimalli bir maç.

Arsenal Ve Manchester City’nin Rakipleri

Arsenal – Bournemouth: Lider Arsenal bu hafta lig sonuncusu karşısında net favori. Hatta 4 Mart Cumartesi gününün sonucu en tahmin edilebilir maçı bu maç olarak gösteriliyor. Hiç kimse Arsenal’in bu maçta puan bırakacağına ihtimal vermiyor. Bournemouth için her maç final olsa da Arsenal onlar için fazla güçlü bir rakip.

Manchester City – Newcastle: Lider Arsenal’i kovalayan Mnachester City bu hafta mutlaka kazanmak zorunda çünkü Arsenal’in Bournemouth karşısında galip gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Newcastle ligin flaş ekiplerinden olsa da son haftalarda çok ciddi bir düşüş yaşayıp ilk 4 sıranın dışına çıktılar. Maçın favorisi net olarak ev sahibi Manchester City takımı.