Hull City Ağır Yaralı

Ozan Tufan’ın forma giymesi başta olmak üzere başka pek çok sebepten dolayı yakından takip ettiğimiz Hull City, Championship’te yıkıcı bir mağlubiyet aldı. Championship’e harika başlayan Acun Ilıcalı’nın takımı ilk hafta oynana Bristol City maçının ardından övgülere boğulmuş ve Premier Lig’e yükselecek takımlardan biri olacağı söylenmişti.

Hull City Kötü Oynuyordu

Championship’teki ilk maçının ardından övgülere boğulan Acun Ilıcalı’nın takımı, devam eden maçlardan sonra kendisi ile ilgili yorumları olumsuz tarafa doğru 180 derece çevirdi. Ligin ilk maçının arından oynadığı maçlarda skor olarak istediğini çoğu zaman alan Hull City sadece kupa maçında Bradford City’ye 2 1 mağlup oldu. Bunun haricinde oynadığı resmi maçlarda mağlubiyet yüzü görmeyen Hull City deplasmanda oynadığı Preston ve Burnley maçlarından beraberlikle ayrılırken kendi sahasında oynadığı Bristol City ve Norwich City maçlarından ise 2 1’lik skorlarla galip ayrılmayı başarmıştı. Fakat bu galibiyetler ve 4 maçta toplanan 8 puan sonucunda ligde 2. sırada yer alınmasına rağmen hem Hull City’nin oyunu hem de Hull City teknik direktörü Shota Arveladeze çok ciddi eleştirilere maruz kalmıştı.

Shota Arveladze’nin çok korkak bir oyun oynattığını söyleyen yorumcular alınan skorların ve Championship sıralamasındaki 2.liğin oynanan oyunun bir sonucu olmasından ziyade bir şans olduğunu iddia etmekteydiler. Alınan olumlu skorların tamamında her seferinde rakipler Hull City’ye kıyasla daha etkili bir oyun oynamışlar ve bolca pozisyona girmelerine rağmen bitiricilik konusunda sorunlar yaşadıkları için Acun Ilıcalı’nın takımı karşısında istedikleri skoru elde edememişlerdi. Yani pek çok yorumcu ve otorite Hull City’nin her an farklı bir mağlubiyet alabileceğini, oyun olarak sıralamadaki yerini kesinlikle hak etmediğini söylüyordu aslında. Ve 20 Ağustos Cumartesi günü oynanan West Bromwich Albion maçı Acun Ilıcalı’nın takımı için kırılma maçı oldu.

Hull City

West Bromwich Albion 5 Hull City 2

Kendi evinde oynadığı 2 lig maçında 2 1’lik skorlarla galip gelen Hull City, 2 deplasman maçında ise 0 0 ve 1 1’lik skorlarla 2 beraberlik almıştı. Ligde 3. deplasman maçına West Bromwich Albion karşısında çıkan Acun Ilıcalı’nın takımı maçı 5 2 kaybettiği gibi Ozan Tufan ve Allahyar’ı da kaybetti.

Championship’te çıktığı 4 maçta 2 gol atma başarısı gösteren Ozan Tufan, ligin 5. maçında West Bromwich Albion karşısında 20. dakikada sakatlanarak oyundan çıktı. Hull City’nin maç boyunca yaşadığı tek talihsizlik Ozan ile sınırlı değildi, ayrıca yine Türkiye’den Fenerbahçe’den transfer edilen Allahyar Sayyadmanesh de West Bromwich Albion maçının 50. dakikasında sakatlanarak oyundan çıktı. Her iki oyuncunun da sakatlıklarının ciddiyeti ve ne kadar süre yeşil sahalardan uzak kalacakları yapılacak kontroller sonrasında belli olacak.

Hull City takımı, sakatlanan oyuncularına üzülmekten açıkçası West Bromwich Albion karşısında alınan yıkıcı skora üzülmeye fırsat bulamadı.