Hull City’nin Rakibi West Bromwich

İngiltere Championship’in 5. haftasında Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City, West Bromwich deplasmanına konuk olacak. West Bromwich ilk 4 hafta sonunda 3 beraberlik alıp 1 kez de mağlup olsa da aslında ligin en güçlü takımlarından biri ve yine ligin en pahalı kadroları arasında yer alıyor.

Hull City Ligin Zirvesini Zorluyor

Sezon başında Türkiye’den yaptığı transferlerle adeta bizden biri olan Hull City’yi yakından takip eden pek çok Türk futbolsever de mevcut. Hull City takımı sezona beklenenden de iyi başladı ve 4 maç sonunda topladığı 8 puanla Championship’in 2. sırasına yerleşti. Milli oyuncumuz Ozan Tufan da beklenenin ötesinde bir performansla lige girdi ve 4 lig maçında 2 gole imza atarak Hull City’nin formda sezon başlangıcına ciddi katkı sundu. Maç eksiği sebebiyle geç form tutacağı düşünülen Ozan Tufan sezona adeta fırtına gibi girdi. Hull City’nin sahadaki en büyük hücum gücü olan Ozan Tufan kısa sürede taraftarın da sevgilisi olmayı başardı.

West Bromwich maçında sahaya çok büyük ihtimalle ilk 11’de çıkacak ve yine yeni rolünde yani forvet arkasında oynayacak. Ozan Tufan’ın sezona böylesine formda girmesi ve maç eksikliğini hissetmeden üstelik de Championship’in yoğun temposuna böylesine çabuk ayak uydurabilmesinin temel sebebi olarak Shota Arveladze’nin oyuncuyu kullanma biçimi görülüyor. Ozan Tufan’ı box to box oynatmak yerine onu forvet arkasında konumlandıran Shota Arveladze bu sayede oyuncusunu hem diri tutmayı başarıyor hem de oyuncunun hücum özelliklerine belki de kariyerinde daha önce hiç olmadığı kadar ön plana çıkartıyor.

Tabii Hull City’de her şey böylesine güllük gülistanlık da değil. Toplanan puan ve lig tablosundaki sıralama b eklenenden de iyi olsa da oynanan futbol ciddi bir eleştiri konusu. Ligin ilk maçı hariç olmak üzere Hull City hemen hemen her maçta çok ciddi eleştiriler aldı. Hücum gücünün kısıtlılığı sebebiyle çok eleştirilen takımda en büyük eleştirileri ise takımı korkak oynatmakla suçlanan Shota Arveladze alıyor. Ne var ki şimdilik skorlar ve toplanan puan bu eleştirilerin önüne set çekmiş durumda. West Bromwich maçı bu anlamda da önemli çünkü West Bromwich her ne kadar sıralamada kötü durumda olsa da kadro kalitesi olarak Premier Lig adayı bir ekip.

west Bromwich

West Bromwich de Premier Lig’i İstiyor

West Bromwich şu ana kadar 4 maçta sadece 3 puan toplamış olsa da çok zor bir fikstürden geçtiğini de unutmamak gerekiyor. Sezonu Middlesbrough deplasmanı ile açan takım sonrasında Championship’in en büyük iki favorisi olarak gösterilen Watford ve Blackburn ile ardı arkasına karşılaştı.

Sahaya tıpkı Hull City gibi 4 2 3 1 formasyonu ile çıkan West Bromwich’i Steve Bruce çalıştırıyor. 20 Ağustos Cumartesi gübü Türkiye saati ile 17:00’de başlayacak maçın sonucu merakla beklenmekte.