Hull City Ozan’a Güveniyor

İngiltere Championship’te ilk maçını galibiyetle kapatan Hull City ikinci maçında Preston karşısına çıkacak. Hull City galibiyet parolası ile çıkacağı bu maçta Ozan Tufan’a güveniyor. Bristol City karşısında sahada kaldığı 72 dakika boyunca çok etkili bir oyun ortaya koyan ve Hull City ataklarına yön veren Ozan Tufan’a bu maçta daha fazla özgürlük vermeyi planlayan teknik direktör Shota Arveladze, Ozan’dan adeta bir komutan gibi takımı yönetmesini istiyor.

Ozan Tufan Yeni Rolünü Sevdi

Türkiye’de 8 numara olarak oynayan Ozan Tufan’ı İngiltere Championship’te sahaya çıktığı ilk resmi maçta 10 numara olarak kullanmıştı Shota Arveladze. Türkiye’de pek bu yönü ile bilinmese de aslında oldukça teknik bir oyuncu çünkü Ozan Tufan ve çok ciddi de bir şut tehdidi var. Kontrollü futbolu çok seven Gürcü teknik adam sürekli hücum eden bir takım yerine pozisyon vermeyen ve bulduğu fırsatları değerlendirerek sonuca ulaşan bir takım yaratmak istiyor. Bu bağlamda forvet arkasında skor yükü yüksek ama top rakipteyken takımını eksik bırakan, mücadele gücü düşük bir skorer yerine Ozan Tufan gibi oyunun her alanına katkı sunan bir oyuncu kullanmayı seçti Shota Arveladze. Tabii bunu yaparken de o oyuncudan tamamen savunma beklemiyor Gürcü teknik adam. Ama zaten Ozan Tufan’ın Shota’nın istediği hücum aksiyonlarını sahaya koyabilecek meziyetleri var.

Hull City ile çıktığı ilk resmi maçta Brsitol City karşısında bu yeteneklerini fazlasıyla sergileyen Ozan Tufan, takımının bulduğu neredeyse her pozisyonda başroldeydi Ozan Tufan. Performansı hem Hull City taraftarınca hem de otoritelerce çok beğenilen oyumcumuz ilk haftanın ardından en iyi 11’e de seçilme başarısını göstermişti. Ozan Tufan’ın üstelik de maç eksiğine rağmen ortaya koyduğu yaratıcılıktan fazlasıyla memnun olan Hull City Teknik Direktörü Shota Arvladze Ozan Tufan’ın rolünü artırmaya karar verdi. 4 2 3 1 diziliminde değişiklik yapmayacak olan Gürcü çalıştırıcı Ozan Tufan’ı yine forvetin arkasında konumlandıracak ancak bu kez oyuncuyu sahada daha serbest bırakmayı planlayan Shota Ozan’dan sahadaki oyunu izlemesini ve gerektiğinde geri gelip top alarak atacağı paslarla kanatlardaki oyuncuları oyuna sokmasını gerektiğinde ise direkt 2. forvet gibi oynamasını istedi.

Hull City

Hull City Premier Lig İçin Adaylardan Biri

Henüz çok erken olsa da Championship’te geride kalan ilk haftanın ardından performansı en beğenilen takımlardan biri Hull City oldu. Özellikle takımın dengeli yapısını çok beğenen yorumcular zor pozisyon veren takımın zaman geçtikçe hücum verimliliğini de artıracağı görüşünde birleşti. Bristol City karşısında yenik durumu düşse de maçtan kopmayan ve oyunu çevirmeyi bilen Hull City’nin özellikle direnci alkış aldı. Otoriteler Premier Lig’e yükselecek adaylar arasında ilk haftanın ardından Hull City’yi de göstermeye başladı.

Takımın sahibi, tanınmış sima Acun Ilıcalı da gelişmelerden çok memnun ve kendisi şimdiden taraftarın sevgilisi olmuş durumda.