Hull City Perişan Durumda

Shota Arveladze bir türlü kötü gidişe dur diyemiyor ve Hull City takımı her hafta puan tablosunda biraz daha dibe doğru geriliyor. Swansea City maçının da 3 0 kaybedilmesinin ardından Hull City takımı puan tablosunda 20. sıraya geriledi ve düşme hattı ile arasında sadece 1 puan kaldı.

Bu mağlubiyetle birlikte Hull City’nin mağlubiyet sayısı beş olurken bu beş mağlubiyetin dördü son dört haftada üst üste geldi. Taktik değişiklikler, oyuncu değişiklikleri; teknik adam Shota Arveladze’nin yaptığı hiçbir şey ama hiçbir şey Hull City’nin kötü gidişine çare olamıyor.

Hull City

Hull City Swansea Maçına Yedek Kaleci İle Çıktı

Shota Arveladze Swansea maçında radikal bir değişikliğe gitti ve kalede Matt Ingram yerine N. Baxter’e şans verdi. Fakat N. Baxter’in bu şansı iyi kullandığını söylemek çok zor. Özellikle takımının yediği ikinci golde çok ciddi hatta komik spor videolarına girecek kadar da saçma bir hataya imza attı N. Baxter. Shota Arveladze’nin bu maçta değiştirdiği tek şey kalecisi değildi. Shota Arveladze son dört maçta denediği ve ona bu dört maçta üç mağlubiyet getiren üçlü savunma anlayışından bu maçla birlikte vazgeçerek yeniden sezon başındaki gibi dörtlü savunmaya ve 4 2 3 1 dizilimine döndü. Bu dönüş, bir anlamda Shota Arveladze’nin son maçlarda hata yaptığının da itirafı gibi oldu aslında.

B. Tetteh ve A. Sayyadmanesh’in yokluğunda kanat forvetlerde transferin son günlerinde Fenerbahçe’den kiralanan D. Pelkas ve H. Vale’ye şans veren Gürcü teknik adam Shota Arveladze beklediği verimi iki oyuncudan da alamadı ve iki oyuncu da 90 dakikayı tamamlayamadı. Temsilcimiz Ozan Tufan’ın yine ilk 11’de sahaya çıktığı ve forvet arkası pozisyonunda oynadığı Hull City takımı aslında bu maçta hücumda o kadar da etkisiz değildi. Ne var ki sezon başından beri çok forma olan ve tek başına Hull City’nin attığı gollerin yarısından fazlasını kaydeden Oscar Estupinan, son haftalarda düşen performansını bu maçta da yükseltmeyi başaramadı ve girdiği pozisyonlardan yararlanmadı.

İşin savunma kısmında ise Hull City takımı her zaman olduğu gibi yine çok kötüydü. Kenar ortalara müdahale etmekte yine başarısız olan Hull City stoperleri bir de savunmada acemice hatalar yaparak Swansea takımının işini oldukça kolaylaştırdılar.

Acun Ilcıalı Shota Arveladze’yi Kovar mı?

Bu kötü gidişin ardından takımın patronu Acun Ilıcalı’nın takımın başına yeni bir hoca getirmesini isteyen taraftarların sayısı bir hayli artmış durumda. Acun Ilcıalı ile Shota Arveladze’nin tanışıklıkları Türkiye’ye dayanıyor ve ikilinin arasının çok iyi olduğu biliniyor. Fakat takım o kadar kötü bir düşüş trendine girdi ki ikili arasındaki dostluğun bile Acun Ilıcalı’nın radikal bir karar almasına engel olamayacağı düşünülüyor. Şu an rahatça söyleyebiliriz ki Shota ve Acun Ilıcalı işbirliği artık pamuk ipliğine bağlı.