Swansea Hull City’yi Konuk Ediyor

Championship’in 10. haftasında ligde zor günler geçiren iki takım karşı karşıya geliyor. Ligin son sıralarından kurtulma mücadelesi veren Swansea takımı kendi sahasında, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu ve kadrosundaki Türk oyuncuları ve diğer tanıdık isimler sebebiyle Türkiye’den Türk futbolseverlerce de yakından takip edilen Hull City takımını ağırlayacak.

Swansea

Swansea Takımının Muhtemel 11’i

Swensea takımının kalede S. Benda, üçlü savunmada N. Wood, K. Naughton ve B. Cabango; orta sahada M. Sorinoli, J. Allen, M. Grimes, R. Manning ve ileri üçlüde de J. Fulton, O. Cooper ve J. Piroe ile sahaya çıkacağı tahmin ediliyor. Son zamanlarda Hull City’nin üçlü savunma oynaması gibi Swansea takımı da üçlü savunma kurgusu ile mücadele ediyor; ancak Hull City’den farklı olarak 3 4 1 2 yerine klasik 3 4 3 şeklinde sahaya yayılıyor Swanse takımı. Son beş maçta sadece bir galibiyet alabilen takım oldukça zor günderlden geçiyor.

İngiltere Championship’te en az Swansea kadar zor günlerden geçen takımlardan biri de şüphesiz ki Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu, temsilcimiz Ozan Tufan’ın forma giydiği Hull City takımı. Son beş maçta tıpkı rakibi gibi sadece bir galibiyet alabilen Ozan Tufan’ın takımı, o galibiyeti de ligde son sırada yer alan ve henüz galibiyeti olmayan Coventry’ye karşı kendi evinde aldı ki o maçta da Coventry gibi bir takımdan yine 2 gol yemişti Hull City.

Sezona oldukça iyi başlayan ama son bir ayda ciddi bir düşüş içerisinde olan Hull City’de, koltuğu sallanan teknik adam Shota Arveladze’nin kadroda revizyona girip gitmeyeceği merak konusu. Gelen haberler Shota’nın üçlü savunmadan vagzeçerek yeniden sezon başındaki gibi 4 2 3 1 ‘e dönebileceği yönünde. Böyle bir değişiklik durumunda da kenar forvetlerin kim olacağı merak konusu haliyle, zira Hull City bu sistemle oynarken kenar forvet olarak görev yapan Benjamin Tetteh ve Allahyar Sayyadmanesh’in ikisi birden sakatlıkları sebebiyle Swansea deplasmanında kadroya yer alamaycaklar.

Shota Arveladze’nin Kafasındaki İlk 11

Sezon başındna beri süregeldiği üzere kalede yine M. Ingram’ın oynaması bekleniyor. Dörtlü savunmaya geri döneceği düşünülen Shota Arveladze’nin sağ bekte L. Coyle, sol bekte ise C. Elder’e yer vereceği kesin gibi. Stoper tandemi ise sezon başındaki gibi yine J.Greaves ve T. Figueiredo’dan oluşacak. Saunmanın önünde çift defansif orta sahadan R. Salter daha defansif görevler üstlenirken Jean Michael Seri ise oyun kurulumunda görev alacak. İki forveti Benajmin Tetteh ve Allahyar Sayyadmanesh’in yokluğunda sağ ve sol kenar forvetlerinden birinin Fenerbahçe’den kiralanan Pelkas olamsı bekleniyor. Diğer isim ise R. Longman ya da T. Smith’ten biri olacak. Sürpriz oalrak H. Vale’yi de burada görebiliriz. Ozan Tufan yine forvet arkasında yer alırken takımın gol umudu ise sezon başından beri olduğu gibi Oscar Estupinan olacak.