Ozan Tufan Açıklamalarda Bulundu

Sezon başında Fenerbahçe’den İngiltere Championship takımına transfer olan milli futbolcumuz Ozan Tufan İngiltere’ye çabuk alıştı. Ligde çıktığı 4 maçta 2 gol atan ve maç eksiğine rağmen oynadığı oyunla büyük beğeni toplayıp Hull City taraftarının sevgilisi olan milli oyuncu Türk basınına samimi açıklamalarda bulundu.

Ozan Tufan: Premier Lig Hayalim

İngiltere’ye transfer olmadan önce Fenerbahçe’de kadro dışı olan ve takımının sezon öncesi hazırlık kampına dahil edilmeyen Ozan Tufan’ın takımdan ayrılması kesinleşmişti ancak İngiltere planda yoktu. Çünkü Ozan Tufan’ın kiralık olarak oynadığı Watford serüveni Ozan açısından pek de iyi geçmemişti. Türkiye’den bir takıma transfer olması beklenen Ozan’ın fikirlerini değiştirense Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı oldu. Acun Ilıcalı Ozan Tufan’ı transfer etmek istediğini bizzat Ozan’ın kendisi ile konuşmuş.

Acun Ilıcalı ile konuşmasının İngiltere’ye gidiş kararında en önemli faktör olduğunu söyleyen Ozan, ”Acun Ilıcalı bana Premier Lig hayalinden bahsetti, Hull City’yi bir Premier Lig takımı yapmak istediğini söyledi. Benim de Premier Lig hayalim vardı. O yüzden ikna oldum ve Acun Ilıcalı’nın teklifini kabul ettim.” dedi. Amaçlarının en üst seviyeye çıkmak olduğunu iyi başlamasına rağmen henüz o seviyede olmadıklarını belirten Ozan Tufan takımın genel durumundan memnun olduğunu ve daha da iyiye gideceklerini söyledi. Sahadaki pozisyonu hakkında da konuşan Ozan Tufan Shota’nın kendisini 10 numara pozisyonunda kullanması hakkında ise sahada olduktan sonra yerinin ve görev tanımının önemli olmadığını, takım için ne gerekiyorsa onu yapacağını belirtti.

Championship ile Türkiye Süper Ligi’ni kıyaslayan Ozan arada çok ciddi bir fark olduğunu, en büyük farkın ise tempodan kaynaklandığını belirtti. İngiltere’nin lig temposu zaten tüm dünyaca kabul gören bir olgu iken bir de bunun üzerine çok sık maç oynana bir lig İngiltere Ligi. Ozan Tufan da sözlerinde buna değindi ve 3 günde bir maç oynamanın zorluğundan bahsetti. Yani hem oynanan maçların temposu çok yüksek hem de zaten oyuncular çok sık maça çıkıyorlar. Ozan, maçta arta kalan zamanlarda dinlendiğini, zaten 3 günde bir maç olduğundan dinlenmek zorunda olduğunu belirtti. Ozan ligin ve kendi durumunu şu sözlerle anlattı;  “Burada oynanan maçlara giderek alışıyorum. Championship oldukça hızlı bir lig. Kendime güveniyorum ve özgüvenim var. Daha fazlasını elde etmek istiyorum. Şimdiye kadarki dört maç her şeyin başlangıcıydı. Daha fazlasını başaracağımızı umuyorum.”

Ozan Tufan

3 Milyon Avroya Gelmişti

Ozan Tufan sezon başında Fenerbahçe’den Hull City’ye 3 milyon avroya transfer olmuştu. Aslında Acun Ilıcalı Türkiye’den Ozan dışında başka oyuncuları da takımına kattı. Ama Acun Ilıcalı’nın Fenerbahçeli olması ve Fenerbahçe’ye yakınlığının bilinmesi sebebiyle Ozan ve Allahyar transferleri üzerine çok fazla spekülasyon çıktı. Ozan Tufan ise şimdiye kadarki performansı ve attığı gollerle transfer ücreti üzerindeki tartışmaları kısa sürede ortadan kaldırdı.