Millwall, Hul City AFC İle Karşılaşacak

Hull City AFC yeni hocası Liam Rosenior ile ligdeki ilk maçına ligin orta sıra takımlarından Millwall deplasmanında çıkacak. Sadece 2 gün önce kulüple resmi sözleşme imzalayan Liam Rosenior’un bu maçta kadroya müdahale etmemesi ve kadroyu yine Andy Dawson’un kurması bekleniyor.

Andy Dawson

Shota Arveladze’nin De Yardımcısıydı

Bilindiği üzere Hull City AFC sezona Shota Arveladze önderliğinde başlamıştı. Geçen sene takım düşme hattındayken takımın başına getirilen Shota Arveladze takımı ligde tutmayı başarmıştı ve Hull City AFC takımı bu sezon flaş transferlerle girmişti sezona. İlk haftalarda da alınan flaş skorların ardından Hull City AFC takımı Premier Lig adayları arasında gösterilmişti ama bu dönem uzun sürmedi ve alınan ilk mağlubiyetle birlikte takım önlenemez bir düşüş trendine girdi. Shota Arvleadze ne yaptıysa olmadı ve sonunda da takımdan ayrılmak zorunda kaldı.

Shota Arveladze sonrasında aralarında Sergen Yalçın hatta Fatih Terim’in de olduğu Türk hocalar da dahil olmak üzere pek çok hocanın adı Hull City AFC menajerliği için geçmiş ama sonunda takım kimseyle anlaşmayarak yardımcı hoca Andy Dawson ile yola devam kararını almıştı. Hull City AFC ile toplamda 7 maça çıkan Andy Dawson bu maçlarda 3 galibiyet ve 4 yenilgi aldı. Özlelikel son aldığı Middlesbrough yenilgisinin ardından kulübün sahibi Acun Ilıcalı tekrar hoca arayışına başladı ve takımın başına Liam Rosenior’i getirdi. Liam Rosenior çok tecrübesiz bir isim olması sebbeiyle bazı eleştiriler alsa da sonuç olarak kendisi artık resmen Hull City AFC’nin başında ve ilk maçına da bugün Millwall deplasmanında çıkacak. Liam Rosenior’ın takımın patronu olduğunu duyuran açıklamada Andy Dawson ismine de yer verildi ve onun da teknik ekip de yer alacağı belirtildi. Dolayısıyla bugün kulübede Liam Rosenior ile birlikte Andy Dawson da olacak. Henüz imzası kurumayan genç teknik adamın, Andy Dawson’un varlığına da güvenerek bugünkü maça pek de müdahil olması beklenmiyor. Takımı büyük ihtimalle Andy Dawson kuracak ki bu da Ozan Tufan’ı yine yedekte göreceğimiz anlamına geliyor açıkçası.

Millwall

Millwall Tam Bir Orta Sıra Takımı

Hull City AFC’yi konuk edecek olan Millwall 24 takımlı ligde 10 sırada yer alıyor. 19 maçta 8 galibiyet alıp 4 kez de berabere kalan takım 7 defa da mağlup oldu. 2019 yılının Ocak ayından beri Gary Rowett tarafından çalıştırılan takım Hull City AFC’den de alışık olduğumuz üzere sahaya 4 2 3 1 şeklinde yayılıyor. Ligde iki maçtır galip gelemeyen takım Hull City AFC maçını alarak kendini puan tablosunda yukarılara atmak istiyor. Şampiyonluk gibi bir hedefi olmadığı açık olsa da play off potansiyeli bulunan takımın sezon sonunda play off oynayabilmesi için bu maçları kazanması lazım. Üç ihtimalli bir maç bizleri bekliyor.