Ozan Tufan Beğeni Topladı

İngiltere 1. Lig’i olan Championship’te sezon açıldı ve Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Allahyar Sayyadmanesh, Benjamişn Tetteh, Allahyar gibi Türkiye’den yakinen tanıdığımız oyuncuları kadrosunda bulunduran Acun Alıcalı’nın sahaibi olduğu Hull City sezonun ilk resmi maçına çıktı.

3 Puan ile Başladı

Sezonun açılış maçında kendi sahasında Brsitol City’i konuk eden Hull City’de teknik direktör Shota Arvaladze sahaya çıkardığı ilk 11’de Türkiye’den tanıdığımız Jean Michael Seri, Allahyar Sayyadmanesh ve Ozan Tufan’a yer verdi. Benjamin Tetteh ise yedeklerde başladı.

İki takım da maça 3 4 1 2 formatında çıktı. Maça hızlı başlayan takım ise konuk ekip Bristol City oldu. Konuk takım 30. dakikada Andreas Weimann’ın ayağından golü de buldu. Golden sonra üstünlüğü eline alan ev sahibi Hull City beraberlik için bastırsa da bulduğu pozisyonları değerlendirmeyi başaramadı ve maçın ilk yarısı konuk ekip Bristol City’nin 1 0 üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Shota Arvaladze’nin öğrencileri Türkiye’den tanıdığımız bir diğer isim olan Benjamin Tetteh’i de oyuna aldı. Hull Cityli oyuncular baskılarının sonucunu 71. dakikada kazandıkları penaltı ile aldılar. Penaltıda ise topun başına Ozan Tufan geçti. Kritik anda sorumluluktan kaçmayan Ozan Tufan başarılı bir penaltı vuruşu ile takımının eşitliği yakalamasını sağladı. Böylece Ozan Tufan Hull City formasıyla çıktığı ilk resmi maçta golle de tanışmış oldu. Golün ardından oyundan alınan Ozan’ın yerine Hull Cirty’de sahaya Greg Docherty girdi. Oyuncu değişikliklerinin ardından da baskıya devam eden Hull City, nihayet uzatmanın 4. dakikası oynanırken yine Türkiye’den tanıdığımız bir isim olan Jean Michael Seri ile galibiyet golünü bulmayı başardı.

Sezona 3 puan ile başlayan Hull City bu sonuçla birlikte ligin ilk haftası 2. sıraya yükseldi.

Ozan Tufan Hull

Ozan Tufan Nasıldı?

Maça takımı gibi tutuk başlayan Ozan Tufan dakikalar geçtikçe açıldı ve yeteneklerini sahaya yansıtmaya başladı. İlk yarıda sahadaki yoğun tempoya ayak uydurduğu gözlemlenen Ozan ilk maçında gayet iyi bir izlenim bıraktı. İlk yarım saatin ardından kendini bulan oyuncu ilerleyen dakikalar ile birlikte yorgunluk belirtileri göstermeye başladı.

Fenerbahçe’de uzun süre kadro dışı kalan ve çok ciddi maç eksiği olan Ozan Tufan’ı hocası Shota Arvaladze daha fazla zorlamadı ve penaltı golünün ardından 73. dakikada oyundan aldı. Oyunun iki yönüne de katkı sunmaya çalışan Ozan Tufan sınırlı dakikalar için de olsa yeteneğini sahaya yansıttı ve seyircinin beğenisini kazandı. İleriki haftalarda maç eksiğini kapatıp kondisyonunu kazanınca Hull City için çok önemli bir silaha dönüşeceğinin emarelerini sergileyen Ozan Tufan’ın oyundan çıktığı anda çok yorgun olduğu da gözlerde kaçmadı.

Kritik anda penaltıyı kullanmayı istemesi ve penaltıyı gole çevirerek takımına beraberliği getirmesi ise Hull City taraftarlarınca büyük takdirle karşılandı.