Ozan Tufan Eleştirilerden Etkilenmiyor

İngiltere Championship’te Hull City forması ile çıktığı ilk maçın ardından büyük beğeni toplayan Ozan Tufan, İngiltere basınında ve Hull City taraftarlarınca övülse de Türkiye’de eleştiri almaktan kurtulamamıştı. Özellike oyundan 73. dakikada alındığında oldukça yorgun görünen Ozan Tufan bu sebeple Türk sosyal medya kullanıcıları tarafından bir hayli eleştirilmişti.

Ozan Tufan Hull City

Antrenmanlarda Çok İstekli

Ozan Tufan ise bu eleştirileri kafasına takmıyor gibi görünüyor. Türkiye’de oynadığı dönemde hakkında çıkan haberlerden çok çabuk etkilenen Ozan moral bozukluğu yaşıyordu. Bursaspor’da oynadığı dönemden itibaren yetenekleri, iki yönlü bir oyuncu olması, sahada yüksek enerjisi ve fizik gücüyle fark yaratan Ozan, Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra daha çok göz önünde olan Ozan’ın hem ergenlik dönemindeki paylaşımları olay olmuş hem de oyuncu sık sık kilo ve kondisyon sorunu ile gündeme gelmişti.

Aslında form tuttuğu dönemlerde Fenerbahçe orta sahasında da Bursaspor’daki dönemlerine benzer performanslar ortaya koyan Ozan’a yönelik eleştirilerin bir kısmı oyuncu tarafından kesinlikle haksız hatta kötü niyetli olarak nitelendirilmişti. Kadro dışı kaldığı dönemde de yine bu kararın adaletsiz olduğunu, adeta mimli bir oyuncu olduğunu ve günah keçisi ilan edildiğini belirtmişti Ozan. İngiltere Championship’te ilk çıktığı maçın ardından Türk futbolseverlerin kendisi için yazdığı yorumlar da bu iddiayı doğrular nitelikte. Çünkü Türk kullanıcıların eleştirilerinin hedefi olsa da İngiliz basını ve Hull City taraftarı Ozan’ın performansını yere göğe koyamadı.

Ozan Tufan da Hull City antrenmanlarında Türkiye’de olduğunun aksine gayet istekli ve moralli görüldü. En azından ilk hafta itibarı ile Türkiye’deki anlamsız eleştirileri bu kez kafaya takmadığı görülen Ozan Tufan’ın antrenmanlara hayli istekli olması, Fenerbahçe’dekinden çok farklı bir profil çizdiği ve adeta futbolu özlediği şeklinde yorumlandı.

Ozan Tufan Haftanın Kadrosuna Girdi

Championship’in ilk haftasında Bristol City karşısında sahadan 2 1 galip ayrılan ve sezona 3 puanla başlayan Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City’de galibiyetin mimarlarından biri de Ozan Tufan olarak görülüyor. Hatta o kadar ki Ozan Tufan Championship’te geride kalan birinci haftanın en iyi ilk 11’ine seçildi.

Sahada 72 dakika kalan Ozan Tufan özellikle hücumda Hull City’nin en büyük kozuydu. Hull City teknik direktörü Shota Arveladze‘nin forvet arkası olarak görev verdiği Ozan şut tehdidiyle de ciddi fark yarattı. Hull City adına 2 önemli gol pozisyonu yaratan oyuncunun bir şutu da direkten döndü. Ayrıca unutmamak gerekir ki kritik anda sorumluluk alıp penaltıyı da gole çevirdi Ozan.

Maç boyunca mücadele anlamında da sahada kimseden eksik kalmayan Ozan Tufan elbette ki Fenerbahçe’de kadro dışı kalmasının etkisiyle 60. dakikadan sonra biraz zorlandı ve 73. dakikada da oyundan alındı. Ancak hem İngiltere liginin temposu düşünüldüğünde hem de Ozan’ın zamanla maç eksiğini kapatacağı göze alındığında Ozan Tufan’ın Championship ve Hull City için harika bir transfer olduğunu söylemek abartı olmayacaktır.