Ozan Tufan Formasını Kaybetti

Hull City AFC’nin sezon başıdna Fenerbahçe’den kadrosuna kattığı milli oyuncu Ozan Tufan için iyi başlayan Championship macerası kötüye gidiyor. Teknik direktör Shota Arveladze ile yollar ayrıldıktan sonra Ozan Tufan da Hull City AFC’de ilk 11’deki yerini kaybetti. Bu sebeple oyuncunun adı Türk kulüpleri ile de çok sık anılmaya başlandı zaten. Özellikle Beşiktaş’ın milli oyuncu ile yakından ilgili olduğu biliniyor

.

Ozan Tufan

Shota Arveladze’nin Vazgeçilmeziydi

Seozn başında Acun Ilıcalı’nın bonservis bedelini ödeyerek Fenerbahçe’den transfer ettiği Ozan Tufan ile ilgili Hull City AFC’nin beklentisi bir hayli fazlaydı. Milli formayı defalarca giyen oyuncu Watford forması ile İngiltere tecrübesine de sahipti. Hull City AFC’ye katıldığında kilo problemi olduğu söylenen Ozan Tufan’ı teknik direktör Shota Arveladze direkt ilk 11’e monte etmişti. O sırada takımda Doğukan Sinik‘in de olması iki oyuncunun da uyum sorununu daha kısa sürede halletmelerini sağlayabilecek bir faktördü ancak o dönem Doğukan Sinik sakatlığı sebebiyle forma giyemiyordu.

Ozan Tufan ilk 11ê çabuk alıştı ve Hull City AFC takımı da 2022 2023 futbol sezonunda Championship’e çok iyi bir başlangıç yaptı.4 2 3 1’de forvet arkası serbest adam rolünde büyük beğeni topladı Ozan Tufan da takımı ile beraber. İşler ilk üç dört hafta boyunca hem milli oyuncu hem de takımı Hull City AFC için harika ilerledi. Takım Championship’te zirve mücadelesi yaparken Ozan Tufan da takımın hücumunun maestrosu rolündeydi. Kulüp patronu Acun Ilıcalı da bu dönemde verdiği demeçlerde Premier Lig hayalinden bahsetmeye başlamıştı bile. Ama bu noktadan sonra düşüş sert oldu.

Shota Arveladze ne yaptıysa kötü gidişe dur diyemedi ve sonunda Gürcü teknik adam ile yollar ayrılıp yerine yardımcı antrenör Andy Dawson getirildi. Andy Dawson’un ilk yaptığı işlerden biri Ozan Tufan’ı forvet arkasından alarak savunmanın önüne 6 numara pozisyonuna monte etmek oldu. Hull City AFC’nin kötü gidişinin başladığı dönemlerde Ozan Tufan ciddi eleştiriler almış ve 10 numara oynayabilmek için gerekli teknik özelliklere sahip olmadığı iddia edilmişti. Andy Dawson, Ozan Tufan’ı ilk 11’den kesmese de görev bölgesini değiştirdi. Ancak yeni bölgesinde de çok etkili olamadı Ozan ve birkaç maç sonra da yedek kulübesine çekildi. Andy Dawson’un da menajerlik ömrü çok uzun olmadı ve Acun Ilıcalı, 2022 23 futbol sezonunda ilk devre bitmeden bir kez daha hoca değişikliğine giderek Liam Rosenior’u takımın başlına getirdi.

Ozan Tufan İlk 11’i Unuttu

Takımın yeni hocası Liam Rosenior, ilk devrenin birimine birkaç maç kala devraldığı takımı daha çok yeniden yardımcı hoca pozisyonuna çekilen Andy Dawson’un raporlarına göre kurdu. Andy Dawson’un forma vermediği milli oyuncu, yeni hocası Liam Rosenior ile de yedek kulübesine mahkum oldu. Ozan Tufan’ın bu transfer döneminde takımdan ayrılabileceği konuşuluyor.