Ozan Tufan İlk 11’e Dönüyor

Hull City AFC’nin sezon başında Fenerbahçe’den bonservisi ile birlikte kadrosuna kattığı Ozan Tufan 2022 23 futbol sezonunda inişli çıkışlı bir grafik çizmekte. Hull City AFC’ye geldiğinde takımın başında Gürcü teknik adam Shota Arveladze olan Ozan Tufan, bu sezon 3 farklı hoca ile çalıştı ve forvet de dahil olmak üzere tam 5 farklı mevkide forma giydi.

Ozan Tufan 10 Numara Olarak Başladı

2021 22 futbol sezonunda takım düşme hattındayken Hull City AFC’yi satın alan Acun Ilıcalı takımın başına da Türkiye’den de tanıdığı Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirmişti. Hull City AFC son haftalarda aldığı sürpriz puanlarla Championship’e tutunmayı başardı ve ligde kaldı. 2022 23 futbol sezonuna da önemli transferlerle giren Acun Ilıcıalı’nın takımı, milli oyuncumuz Ozan Tufan’ı da Fenerbahçe’ye 3 milyon avro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattı.

Shota Arveladze 4 2 3 1 formasyonunda Ozan Tufan’a forvet arkasında görev verdi. Sezona hem Hull City AFC hem de Ozan çok iyi başladı. İlk 4 hafta sonunda Championship’in zirve mücadelesi içerisinde yer alan Hull City AFC’YE ve Ozan Tufan’a büyük övgüler geldi ama sonrasında düşüşe geçti Hull City takımı. Takım kötü gitmeye başlayınca bu kez milli oyuncumuz da bu eleştirilerden nasibini aldı ve Ozan Tufan’ın o bölgede oynamak için yeterli yaratıcılığa sahip olmadığı konuşulmaya başlandı.

Hull City AFC’de kötü gidiş son bulmayınca Shota Arveladze ile yollar ayrıldı ve takımın başına yardımcı antrenör Andy Dawson getirildi. Andy Dawson döneminde önce orta saha bölgesine çekilen milli oyuncu sonrasında da yedek kalmaya başladı ancak Hull City AFC’de Andy Dawson dönemi de çok uzun sürmedi. Takımda beklenen çıkış gerçekleşmeyince Acun Ilıcalı bir kez daha hoca değişikliğine gitti ve genç teknik adam Liam Rosenior takımın başına getirilirken Andy Dawson da eski görevi olan yardımcı hocalığa geri döndü. Liam Rosenior da devre arsına kadar Ozan Tufan’ı genelde yedek tuttu ve oynattığında da orta sahada ona görev verdi. Devre arasında ise 4 4 2’yi takımına uygulatan genç teknik adam, Ozan Tufan’a sıklıkla sağ ama bazen de sol açık olarak görev vermeye başladı.

Ozan Tufan

Sunderland Maçına Damga Vurdu

Ligin ikinci devresine ilk 11 olarak başlayan ama son haftalarda yine yedek kalan Ozan Tufan, Sunderland ile deplasmanda oynanan ve 4 4 biten maçta biri penaltıdan olmak üzere 2 gol kaydetti ve bu performans onun yeniden ilk 11’e dönmesini sağladı ama ufak bir değişiklikle; Liam Rosenior son oynanan lig maçında Millwall karşısına Ozan Tufan’ı forvet olarak çıkardı. Sunderland maçında da 4 4 2’de yine ilerideki iki forvetten biri olmuştu Ozan Tufan. Böylece bu sene 5. mevkiinde oynamış oldu Ozan.