Ozan Tufan Ne İlk Ne De Son Olacak

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’de bu sezonun perdesini 5 gollü galibiyetle kapatırken Ozan Tufan için de belki de Fenerbahçe’deki son sezonu geride kaldı.

Kaoslarla dolu bir sezonu geride bırakan Ozan Tufan, Fenerbahçe’ye Ocak 2022 kış transfer sezonunda döndüğü günden beri kara bulutları üzerinden atamadı.

2021 – 2022 futbol sezonuna Watford formasıyla başlayan ve İngiltere Premier League’de ülkemizi temsil etme ayrıcalığına erişen futbolculardan biri olan Ozan Tufan, ne yazık ki teknik direktör Claudio Ranieri’nin tercihleri arasına girememiş ve dünyanın en büyük futbol liginde sadece birkaç maça çıkabilmişti.

Bu sebeple ocakta yurda ve takımı Fenerbahçe’ye dönen Ozan’ın kariyerindeki en sıkıntılı sezonlardan biri buradayken de devam etmişti. Zira Ozan’ın takıma dönüşünden kısa bir süre önce Fenerbahçe teknik direktörlük koltuğuna oturan İsmail Kartal, milli orta saha oyuncumuza birkaç maçta şans verdikten sonra onu takımdan kesmişti.

Dahası Ozan Tufan ve Mesut Özil’in soyunma odasında disiplinsiz davrandığına dair bir rapor oluşturan teknik direktör İsmail Kartal, bu raporla iki futbolcunun da sezonun geri kalanını altyapı takımıyla geçirmesini sağlamış ve yönetim kararıyla bu oyuncular kadro dışı kalmışlardı.

Kadro dışı kaldıktan sonra acaba affedilirler mi diye düşünenler sarı lacivertli kulüp üst üste galibiyetler alınca bu soruyu da sormaz olmuşlardı. Geldiğimiz noktada önce Ozan Tufan ve Mesut Özil için yeni teknik direktörün kararının bekleneceği iddiaları ortaya dökülmüştü. Ancak son tahlilde Ozan için Fenerbahçe defterinin kapandığına kesin gözüyle bakılıyor.

27 yaşındaki milli oyuncu için Fraport TAV Antalyaspor ve Kasımpaşa iddiaları da varlığını korusa da birçok spor otoritesi Ozan’ın yolunun Beşiktaş’a düşeceğini düşünüyorlar.

Ozan Tufan İlk Olmayacak

Türk futbolunda 3 büyükler olarak nam salmış ve tarihsel olarak Spor Toto Süper Lig’i en çok kazanan 3 kulüp bilindiği gibi Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray olmuştur.

Tarih boyunca birbirleriyle ezeli rekabete giren takımlar arasında yaşanan transfer savaşları herkesin malumudur. Fakat bunun da ötesinde yine bu süreçte birçok farklı futbolcu, farklı İstanbul büyüklerinin formasını da terletmiştir.

Ozan Tufan’ın da gelecek sezon aralarına katılması beklenen bu isimlerden bazıları yaptıklarıyla iki takımda da iz bırakırlarken bazıları ise en azından bir taraf için hayal kırıklığı olmuştur.

Nice Efsane Rengini Değiştirdi

Fenerbahçe ve Beşiktaş formasını giyenleri konuşmaya başladığımızda ilk akla gelen iki isim Tümer Metin ve Rüştü Reçber olacaktır.

Beşiktaş’tan Fenerbahçe’ye geçen Tümer Metin ve Fenerbahçe’den Beşiktaş’a geçen Rüştü Reçber’in bu kadar ön planda olmasının sebebi ise iki oyuncunun da ilk kulüplerinde efsane statüsünde yer almasıdır.

Bu iki efsane futbolcu, kariyerlerinin son dönemlerini ezeli rakipte geçirerek taraftarlarından tepki almış olsalar da hala Tümer Metin denilince Beşiktaş, Rüştü Reçber denilince Fenerbahçe akla gelmektedir.

Sırf bu örnek bile formanın rengi değişse de oyuncunun özdeşleştiği kulübün değişmeyeceğini ve gönüllerde o isimlerin belirli renklerle kalacağını göstermektedir.