Ozan Tufan Yanlış Yerde Oynayınca Takıma Da Sonuca Da Yansıdı

Sezona gayet iyi başlayan Fenerbahçe ekibi, şampiyonluk yarışına girmiş olsa da, ligin ikinci devresinde adeta yığılışa geçti. Üst üste 7 maçta yenilgi yaşayan sarı lacivertli ekipte, öte yandan Teknik Direktör Ersun Yanal ile de yollar ayrılınca daha da işin içinden çıkılmaz bir hal olmasına neden oldu.

Teknik adam ile yolların aniden ayrılışı, sarı lacivertli kulübü ve oyuncuları da olumsuz etkilemeye yeten bir durum oldu. Öte yandan, Yanal’ın gidişinin ardından Fenerbahçe ekibinde bazı oyuncuların yerlerinin değiştirilmesi de, sarı lacivertli takımı daha da kötüye sürüklemeye neden oldu. Bu süreçte yeri değişince performansı düşen isimlerden biri de takımın kaptanı olan orta saha oyuncusu Ozan Tufan oldu.

Ozan Tufan Kanattan 8 Numara Alındı

Üstün performansı ve başarısı ile kusursuz bir top mücadelesi veren 25 yaşındaki orta saha oyuncusu, bu süreçte yeri değişenler arasında yer aldı ve eski performansını da adeta mumla aratanlardan biri oldu.

Gerek transfer sıkıntıları gerekse de sakatlıklar sebebiyle oyuncuların sık bir şekilde yerlerinin değiştirilmesi de bu anlamda takım içinde kriz yaşanmasına da neden olan unsurlardan biri oldu. Sezona kanatta başlayan ve sonrasında ise 8 numaraya geçen Ozan Tufan da, bu dönemden olumsuz etkilenenler arasında yer aldı.