Ozan Tufan Yaptığı Açıklamalar Sebebiyle PFDK’ya Sevk Edildi

Süper Lig’de 23’üncü hafta yaşanan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisi sonrasında sarı lacivertli ekibin kaptanı Ozan Tufan tarafından yapılan açıklamalar ceza kuruluna taşındı.

Süper Lig’de 23’üncü hafta yaşanan Fenerbahçe ve Galatasaray derbisinde, 20 yılın ardından Kadıköy’de galibiyet yaşayan sarı kırmızılı ekip, spor gündemine damgasını vururken, sarı lacivertli ekibin 24 yaşındaki orta saha oyuncusu ve aynı zamanda kaptanı olan Ozan Tufan da, maç sonrasında yapmış olduğu çarpıcı açıklamalarla gündeme geldi.

Genç sporcunun derbi sonrasında yapmış olduğu açıklama, söylediği şeyler ise ceza kuruluna taşınmasına sebep oldu. Ozan ile sınırlı kalmayan PFDK ceza kurulu sürecinde, Rodrigues, Sadık ve Deniz de yer aldı.

Sportmenliğe Aykırı Açıklamalar Sebebiyle

Fenerbahçe, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’, ‘saha olayları’ ve ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ gerekçeleri ile, takımın Teknik Direktörü, Ersun Yanal, ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ve Fenerbahçe ekibinin yardımcı antrenörü Volkan Kazak da ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ile PFDK’ya sevk edilen isimler arasında yer aldı.

Öte yandan futbolcu Deniz Türüç ‘kural dışı hareketi’, Sadık Çiftpınar ve Rodrigues ‘talimatlara aykırı hareketi’, Ozan Tufan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle ile PFDK’ya sevk edildi.