Sergen Yalçın: “Ozan’ı Tanımak Lazım Çok İyi Bir Çocuk”

 

Sergen Yalçın, gündeme, takımına dair açıklamalar yaptı. Açıklamalarında Ozan Tufan ile ilgili de konuştu. Yeni Malatyaspor’un teknik direktörü Sergen Yalçın, takımının Antalya kampında basın toplantısında birçok farklı konuya değindi. Yalçın, ‘”Ozan’ı biraz tanımak lazım, çok iyi bir çocuk ama çocuk işte Bursa´da atıyorum 50´ye oynarken, burada 2 milyona oynatıyorsun. O ağırlık, çık maçı kurtar gibi beklentiler altında ezilir. Ben Ozan’ı aldığımda 91 kiloydu, futbol oynayacak durumda değildi.” Sözlerini söyledi.

Sergen Yalçın: “Ozan´la Çalıştığımız Süre Zarfında Hiçbir Olumsuzluğunu Görmedik”

Sergen yalçın, Ozan Tufan ilgili yöneltilen bir soruya da cevap verdi. Ozan Tufan’ın performansında ki katkıları sorulan başarılı çalıştırıcı şunları söyledi:

“Ozan’ı anlaman lazım, seve seve yani. O kötü sürece nasıl geldi, onu irdelemek lazım. Bursa´da atıyorum 50´ye oynarken, burada 2 milyona oynatıyorsun. O ağırlık, çık maçı kurtar, gibi beklentiler altında ezilir. Çok oturup konuştum, neler yapması gerektiğinden, nasıl yaşamasına kadar konuştum. Ona süre verdik. 4. haftadan sonra ilk 11 oynayacaksın, dedik. İster iyi oyna, ister kötü oyna. 1-2 hafta sekteye uğradı, olaydan kopmuş birini çevirmek kolay değil. O süreden sonra her maçta oynattık. Başka türlü kazanamazdık. Bu büyük takımda olur mu, olmaz. 2 hafta kötü oynayan bir oyuncuyu 3. hafta oynat bakalım, oynatamazsın. Çalıştığımız süre zarfında hiçbir olumsuzluğunu görmedik. Antrenmanlara çıktı, düzenli bir hayatı vardı ve 83 kiloya düşmüştü. Ozan Tufan topla dikine çok iyi gidebilen bir oyuncu. Beşiktaş maçında da gördük.”