Shota Arveladze İçin Geri Sayım Başladı

Kötü günler geçiren Hull City takımında patron Acun Ilıcalı artık radikal kararların eşiğine geldi. Shota Arveladze tarafından verilen istifa dilekçesini kabul etmeyen Acun Ilıcalı için istifa dilekçesini işleme koymadı ama cebinde taşıyor dedikoduları var. Kısa süre öncesine kadar Premier Lig hayalini dile getiren Hull City patronu Acun Ilıcalı ve Hull City’deki Türk futbolcular, bugün gelinen noktada düşme korkusunu bile yaşamaya başladılar.

Shota Arveladze

Takım İçin Gruplaşma İddiaları

Hull City takımı sezon başında Türkiye’den bazı oyuncuları kadroya katmıştı. Ozan Tufan başta olmak üzere, Fenerbahçe’den Allahyar Sayyadmaneshe ve D. Pelkas; Yeni Malatyaspor’dan Benjamin Tetteh, Denizlispor’un eski oyuncusu Kolombiyalı forvet Oscar Estupinan, bir dönem Galatasaray formasını kiralık olarak giyen Jean Michael Seri ve Antalyaspor’dan alınan Doğukan Sinik olmak üzere yolu Türkiye’den geçen tam yedi oyuncuyu kadroya kattı Acun Ilıcalı.

Bilindiği gibi takımın teknik direktörü Shota Arveladze de yolu Türkiye’den geçen bir isim. Trabzonspor forması giyen hatta ülkemizde gol krallığı tacını bile takan Shota Arveladze, hocalık kariyerinde de Türkiye’de uzun süre boy göstermiş bir isim. Zaten Shota Arveladze ve Hull City’nin patronu Acun Ilıcalı’nın tanışıklığı da yine Türkiye’ye dayanıyor. Shota Arveladze sezon başından beri Türkiye’den transfer edilen her oyuncuya ilk 11’de şans veriyor. Bunun tek istisnası Doğukan Sinik ki kendisi zaten sakatlığı sebebiyle forma giyemiyor.

Sezon başında Hull City takımı sahada iyi sonuçlar alırken her şey güllük gülistanlık olsa da takımın sahada aldığı yıkıcı sonuçların ardından saha dışına ilişkin de dedikodu ve eleştiriler gelmeye başladı. Shota Arveladze’nin formayı adaletli dağıtmadığı ve kendi arkasında duracak oyuncu grubuna daha ılımlı yaklaştığı hatta Hull Cityli diğer oyuncuların da bu durumdan rahatsızlık duydukları Hull City’e ait dedikoduların başında gelmekte.

Acun Ilıcalı her ne kadar çok eskiden beri tanıdığı Shota Arveladze’nin arkasında dursa da sahada alınan kötü sonuçların ardından saha dışında da olumsuz dedikoduların ortaya çıkması ve hayli de artması sebebiyle kötü gidişin önüne geçmek için arkadaşı Shota Arveladze tarafından verilen istifayı kabul etmek zorunda kalabilir.

Shota Arveladze Yerine Sergen Yalçın

Peki ama olur da bu kötü sonuçlar devam ederse ve Shota Arveladze takımdan ayrılırsa yerine kim gelecek? Bu sorunun cevabının da belli olduğunu iddia edenler var aslında. Beşiktaş işe şampiyonluk yaşayan, kupalar kaldıran Sergen Yalçın’ın Acun Ilıcalı ile arasının ne kadar iyi olduğu zaten herkesin malumu. İddialara göre Shota Arveladze takımdan ayrılırsa Acun Ilıcalı’nın ilk adayı Sergen Yalçın olacak. Diğer yandan Sergen Yalçın’ın ismi Türkiye A Milli Futbol Takımı ile de anılmakta. Shota Arveladze’nin takımdan ayrılıp ayrılmayacağının anlaşılması için ise aslında çok beklememize gerek yok. Üst üste 3 mağlubiyet alan Hull City takımı bir mağlubiyet daha alırsa Acun Ilıcalı cebindeki istifa dilekçesini işleme koyacak.