Fenerbahçe Ozan Tufan İçin Kararını Verdiğini Duyurdu

Koronavirüs salgını süreci, spor liglerinin de durmasına neden oldu. Türkiye’de ise 19 Mart itibariyle ara verilen lig döneminde spor kulüpleri gelecek sezon için hazırlıklarını yapmaya devam ediyorlar.

Süper Lig’de mücadele eden Fenerbahçe Spor Kulübü de zaten koronavirüs salgını öncesinde ekonomik bakımdan kriz ile burun burunaydı. Salgının ardından ise dünya çapında yaşanan mali sıkıntı, kulübü de derinden etkiledi.

Bu süreçte pek çok spor kulübü sporcularında maaş indirimine giderken, bazı takımlar da başarılı oyuncularını satışa çıkartarak bu dönemi atlatmaya çabalıyor. Fenerbahçe Spor Kulübü de bu süreçte en değerli oyuncularını sıraya koydu. Takımın kaptanı Ozan Tufan için satılık kararında anlaşıldı.

Kaptan Listeye Eklendi

Sahadaki üstün performansı ile Premier Lig ekiplerinin de dikkatini çeken başarılı futbolcu, sarı lacivertli takım için bu süreçte büyük bir gelir kaynağı olabilir. Ekonomik bakımdan kendini daha rahat ettirecek formüllerin başında da bu anlamda Ozan Tufan gelecek gibi görünüyor.

Orta saha mevki futbolcusu olan 25 yaşındaki başarılı sporcu, Luiz Gustavo ile birlikte elden çıkarılacaklar listesine girdi.

En son sarı lacivertli takımdan Alanyaspor’a kiralanan ve kiralık olarak forma giydiği takımdan son derece üstün başarı ile dönen Tufan’ın menajeri de yurt dışındaki kulüp arayışlarına başladı.