Fenerbahçe Savunma Transferi İçin Harekete Geçti

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Türkiye Futbol Federasyon’undan yapılan açıklamaya göre ise maçların oynanabilmesi için en erken tarih Haziran başı olabilir.

Bir yandan oyuncular bireysel antrenmanlarına devam ederken bu süreçte bir yandan da yaz transferi için hazırlıklar ise devam ediyor. Spor kulüpleri yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ederken, bir yandan da içerisinde bulunulan ekonomik krizden arınmaya çalışıyor.

Fenerbahçe ekibinde ise sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan stoper mevki oyuncularında öncelikli hedefler Palomino ve Stambouli olacak. Sarı lacivertli yönetimde iki yıldız için de menajerler ile harekete geçildi.

Savunmada Sıkıntı Yaşamak İstemiyorlar

Fenerbahçe stoper anlamında güçlenmek istediği için bu dönemde Atalanta’lı Palomino ve Schalke’li Stambouli için hazırlıklarına devam ederken, hatalarını da kapatmaya çalışıyor. Yeni sezon için artık herhangi bir savunma sıkıntısı yaşamak istemeyen yönetim, stoperi önemlilik listesinde ilk sıraya alıyor.

Kanarya yönetimi de bu süreçte boşa çıkacak başarılı savunmaları yakın takibe geçti ve menajerleri ile görüşmeye başladı. Takımın istediği İtalyan futbolcu Palomino, sezon sürecinde Seria A’da 21, Şampiyonlar Ligi’nde ise 6 maçta forma terletti. Schalke’li Fransız futbolcu Stambouli ise, Bundesliga’da 9 maçta ve Almanya Kupası’nda 1 maçta forma giydi.