Fenerbahçe’li Vedat Muriqi İçin Avrupa Harekete Geçti

Fenerbahçe ekibinin sezon başı transfer döneminde Çaykur Rizespor ekibinden aldığı Vedat Muriqi, takımın en önemli isimlerinden biri haline geldi. Sarı lacivertli takımdaki performansı üzerine oyuncunun peşinden pek çok Avrupa takımı adeta koşuyor.

Yeni sezon hazırlıklarına en erken başlayan takımlardan biri Fenerbahçe oldu. Belirsiz bir sürecin yaşandığı son günlerde, sarı lacivertli takım ekonomik kriz sürecini atlatmak için de canla başla uğraşıyor. Bunun için takas yöntemini kullanmayı planlayan yönetim, bir yandan da değerli oyuncularının satışını düşünüyor.

Sezon başında Çaykur Rizespor ekibinden transfer olan Kosovalı yıldız oyuncu Vedat Muriqi de, bu süreçte sıkça anılan futbolculardan biri haline geldi. Neredeyse tüm Avrupa’nın istediği bir oyuncu haline gelen Muriqi’nin sarı lacivertli takımda kalıp kalmayacağı ise henüz net değil.

İki Ezeli Rakibi Karşı Karşıya Getirmişti

İngiliz ekibi Tottenham ve İtalya ekibi Lazio’dan alınan ısrarlı teklifler ise hala devam ediyor. Sarı kanarya yönetimi ise yıldız oyuncudan en az olarak 25 milyon Euro gelir elde etmeyi düşünüyor.

Yeni tip koronavirüs salgının da son derece etkili olduğu transfer döneminde, salgının bitişinin ardından Muriqi adına hareketli günlerin yaşanacağı da tahmin ediliyor.

Önceki sezonda iki ezeli rakip olan Galatasaray ve Fenerbahçe yönetimlerini karşı karşıya getiren Kosovalı başarılı oyuncu, bu transfer döneminde de pek çok takımı karşılaştıracak gibi görünüyor.