Ozan Tufan’ın Premier Lig Transferinin Son Anda Gerçekleşmediği Öğrenildi

Fenerbahçe ekibinin 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Ozan Tufan ile ilgili ortaya atılan transfer iddialarına menajeri Utku Cenikli cevap verdi. Başarılı sporcunun Premier Lig ekiplerine transferine ilişkin açıklama yaparak, transferin son anda gerçekleşmediğini belirtti.

Fenerbahçe ekibinde forma giyen başarılı orta saha futbolcusu Ozan Tufan, özellikle bu sezon gösterdiği performansla spor kulüplerini etkilemeyi başardı. Üstün bir başarı sergileyen sarı lacivertli oyuncu, takımında da kaptanlık görevini üstlenen bir başarıya sahip oldu.

25 yaşındaki oyuncunun Premier Lig ekiplerine ilişkin transfer iddialarına ise menajeri Utku Cenikli’den cevap geldi. Ozan’ın transferinin son anda gerçekleşmediğine dikkat çekerek, Crystal Palace’ın, Sakho’nun ayağının kırılması sebebiyle transfer hakkını hücumdan yana kullandığını belirtti. Bu yüzden de tercih hakkının Sörloth’dan yana olduğunu ekledi.

Yerine Sörloth Tercih Edildi

Sarı lacivertli Ozan Tufan’ın son zamanlarda adı sık sık İngiltere Premier Lig ekibi olan Crystal Palace ile anılmaktaydı. Fakat söz konusu transferin gerçekleşmesine engel olan Trabzonspor ekibinin golcüsü Alexander Sörloth oldu.

İngiliz ekipleri tarafından yakından ilgilenilen bir isim olan Tufan, forvet mevkide yer alan Sakho’nun ayağının kırılmasının ardından hücuma ihtiyaç duyulduğu için transfer olamadı.

Fenerbahçe’de toplam 443 gün kadro dışı kalan Tufan’ın, kendini geliştirdiğine de dikkat çeken Cenikli, transfer konusunda kulübün ve ligin de öneminin büyük olduğuna değindi.