Ozan Tufan Takımda Kalacak Gibi

Hull City AFC’nin sezon başında bonservisi ile kadrosuna kattığı milli oyuncu Ozan Tufan için ayrılık haberleri çıkmaya başlamıştı. Ama son gelen haberler bunun tam eksi yönünde. Hull City AFC’nin Ozan Tufan’ı kadroda tutacağı ve 2022 23 sezonu sonunda ligde kalarak gelecek yıl Premier Lig mücadelesi hedefiyle yola çıkılacağı söyleniyor.

Hull City AFC

Acun Ilıcalı’nın Takımı

Hull City AFC, Championship’te yer alan bir İngiliz takımı. Aslında Türk futbolseverlerin de tanıdığı bir takım değildi yakın geçmişe kadar. Fakat Türk işadamı ve medya patronu Acun Ilıcalı bu takımı satın altıktan sonra Türk futbolseverlerin ilgi odağı haline geldi bu İngiliz takımı.

2021 22 futbol sezonunda Acun Ilıcalı tarafından satın alınan takım Championship’te kümede kalma mücadelesi veriyordu. Acun Ilıcalı takımı satın aldıktan sonra ilk iş olarak Türkiye’den de tanıdığı Gürcü teknik adam Acun Ilıcalı’yı takımın başına getirdi. Bu değişiklikten sonra Hull City AFC, sürpriz puanlar toplayarak ligde kalmayı başardı. Tabii bu sonucun ardından da Acun Ilıcalı’ya yönelik Hull City AFC tarafından büyük sevgi gösterilerinde bulunuldu. Acun Ilıcalı 2021 22 sezonunun başında transfer politikasını Türkiye odaklı şekillendirdi ve Türkiye’den takımına pek çok oyuncu kazandırdı. Bu oyunculardan en önemli olanı ise şüphesiz ki Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın da oyuncularından olan Ozan Tufan’dı.

Ozan Tufan ile birlikte Hull City AFC de çok iyi bir sezon başlangıcı yaptı. Hatta o kadar ki Premier Lig ciddi ciddi konuşuluyordu Hull City AFC camiasında. Ama Premier Lig hayali kısa sürdü ve gerçeklerle sert bir şekilde yüzleşti Acun Ilıcalı’nın takımı. Üst üste alınan mağlubiyetler ve puan kayıplarının ardından hızla alt sıralara doğru inmeye başlayan Hull City AFC takımında teknik adam Shota Arveladze ne yaptıysa kötü gidişi durduramadı ve sonunda Shota Arveladze ile Hull City AFC’nin yolları ayrıldı. Bu ayrılık sonrasında ise işler Ozan Tufan için kötüye gitmeye başladı. Gürcü teknik adam döneminde takımın vazgeçilmezi olan, sürekli ilk 11 çıkan ve forvet arkasında yer alan oyuncu, devamında yeni hoca ile birlikte önce forvet arkası yerine defansın önünde oynamaya başladı, sonrasında ise ilk 11’deki yerini tamamen kaybetti.

Hull City Ozan Tufan

Ozan Tufan Türkiye’ye Dönmeyecek

Takım, bu sene şu an 3. teknik adam ile çalışmakta. Devre arasında giren Championship’te Hull City AFC düşme hattının hemen üzerinde yer alırken Ozan Tufan da son maçların tamamında yedek olarak maçlara başladı. Hem kendisinin yedek kalması hem de takımın kötü durumda olması nedeniyle Ozan Tufan’ın ayrılacağı haberleri çıkmış ve yabancı sınırı da düşünülünce Galatasaray ve Beşiktaş ile Ozan Tufan’ın ismi anılmıştı. Ama son gelen haberlere göre Ozan Tufan’ın yakın çevresine kesinlikle Türkiye’ye dönmeyi düşünmediğini söylediği öğrenildi.