İngilizler Ozan Tufan’ı İzlemeye Geliyor

Fenerbahçe’nin orta saha kilit isimlerinden Ozan Tufan’a İngiliz kulüplerinin ilgisi artarak devam ediyor. İngiliz basını Sunderland, Tottenham ve Everton’ın yazdığına göre Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbi maça ajanlarını gönderecek ve Ozan’ı izletecekler. Fenerbahçe’nin orta sahadaki kilit isimlerinden Ozan Tufan İngiliz kulüplerinin göz hapsinde. İngiliz futbol sitelerinden Sunderland, Tottenham ve Everton Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak maça ajanlarını göndereceğini ve milli futbolcuyu yakından izleyeceklerini yazdı.

İngiliz basını Tottenham, Sunderland ve Everton’ın Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbi maça gözlemcilerini göndereceğini ve milli futbolcuyu izleyeceklerini yazdılar. Ozan Tufan, 2019 Aralık’ta Fenerbahçe ile 3+1 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Ozan Tufan’a Derbi Motivasyonu

Fenerbahçe sahasında Galatasaray’ı konuk edecek. Bu maçı izlemeye İngiliz kulüpleri de gelecek. Derbi öncesinden yardımcı antrenör Volkan Demirel, Ozan Tufan’la bir görüşme gerçekleştirdi. Derbi maçlarının atmosferini iyi bilen Demirel genç futbolcu Tufan’ı takıma liderlik etmesi konusunda motive etti. 23 Şubat Pazar, iki ezeli rakibin karşı karşıya geleceği heyecanlı mücadele öncesinde iki takım da hazırlıklarına devam ediyor. Zorlu maç öncesi yardımcı antrenörlere büyük iş düşmekte. Derbi heyecanını daha önce yaşayan isimler oyuncuları motive ediyor. Fenerbahçe’de Volkan Demirel de bu göreve atanmış durumda.

Futbolu bıraktıktan sonra Ersun Yanal ile birlikte çalışmaya başlayan Volkan Demirel kaptan Ozan Tufan’la bir görüşme gerçekleştirdi. Demirel, Beşiktaş maçında olduğu gibi Ozan’dan yine sorumluluk alıp takıma liderlik etmesini istedi. Emre Belözoğlu’nun yokluğunda Tufan’ın ön plana çıkması gerektiğini belirten Volkan Demirel “Galatasaray’a karşı Kadıköy’deki derbilerde psikolojik üstünlük hep bizde, bunu unutma. Isınmaya çıktığımız andan itibaren bu üstünlüğü rakibe de yansıtmak gerek. Taraftarla takım bütünleşirse derbide tüm kontrolü alırız.” dedi.

Kadıköy’de Gelenek Sürecek

Süper Lig 23. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe- Galatasaray derbisi öncesi sarı lacivertli ekip bir araya geldi. Yemek organizasyonunda buluşan ekipten takımın kaptanları Ozan Tufan ve Emre Belözoğlu ezeli rakiplerini yeneceklerini söyledi. Milli futbolcu Ozan Tufan “Değişmeyen bazı şeyler vardır. İnşallah pazar günü Kadıköy’de Galatasaray’ı yeneceğiz ve gelenek sürecek. Serüven devam edecek” diye konuştu.