Liam Rosenior Ozan Tufan Hakkında Konuştu

Sezon başında Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC’YE bonservisi ile birlikte olan milli oyuncu Ozan Tufan sezona çok iyi başlamıştı. Shota Arveladze’nin çalıştırdığı takımda Gürcü hocanın gözdesi olan milli oyuncusu 4 2 3 1’de forvet arkasında görev alıp şutları ve skora verdiği katkı ile Hull City AFC’nin başarısındaki en büyük etkenlerden biri olarak gösteriliyordu. Ne var ki bu güzel günler hem Hull City AFC hem de Ozan Tufan için kısa sürdü.

İlk üç dört haftanın ardından Hull City’nin yenilmezlik serisi son buldu ve takım yavaş yavaş sıralamada da gerilere düşmeye başladı. Gerçekçi olan hiç kimse Hull City AFC’den bir şampiyonluk mücadelesi beklemiyordu belki ama mevcut düşüş de kabul edilebilir sınırın çok ötesine geçince Acun Ilıcalı Gürcü teknik adam ile yolları ayırdı ve takımın başına, yardımcı hoca Andy Dawson’u getirdi.

Ozan Tufan

Ozan Tufan Orta Sahaya Çekildi

Bir dönem Shota Arveladze kötü gidişe dur diyebilmek adına takımı üçlü savunmaya geçirmiş mama Ozan’ı ilk 11’de forvet arkasında kullanmaya devam etmişti. Shota Arveladze’nin ayrılığının ardından takımın başına geçen Andy Dawson 4 2 3 1’e geri döndü ve Ozan Tufan’ı da forvet arkasından alarak savunmanın önündeki iki oyuncudan biri olarak konumlandırdı. Hull City AFC başında çıktığı 2 maçın ardından Ozan Tufan’ı yedeğe çekti Andy Dawson ve milli oyuncumuza ikinci yarılarda şans vermeye başladı. Ancak Andy Dawson ile Hull City AFC birlikteliği de uzun sürmedi. Alınan istikrarsız sonuçlar ile Shota Arveladze döneminden çok da bir farklı olmayan kısa süreli Andy Dawson döneminin ardından Acun Ilıcalı bir kez daha teknik adam değişikliğine gitti.

Genç Teknik Adam Liam Rosenior

Andy Dawson’u takımdan göndermeyerek eski görevine çeken ve teknik kadroda tutan Acun Ilıcalı, takımın başına ise Liam Rosenior’u getirdi. Liam Rosenior da Ozan Tufan’ı yedek oturmaya devam etti ve liglerin araya girmesi ile berabere Ozan Tufan için transfer dedikoduları çıkmaya başladı. Genç teknik adam Liam Rosenior Ozan Tufan’ın takımdan ayrılmak istediği iddiaları hakkında bir açıklama yaptı ve kendisine sorulan soruya şu cevabı verdi; ”Resmi olarak hiçbir şey duymadım. Olağanüstü bir oyuncu olduğunu biliyorum, inanılmaz bir kariyeri var ve şimdiye kadar beni gerçekten mutlu eden şey, onun benimle çalışma hevesi. O, birlikte çalışmaktan hoşlandığım ve bunun mümkün olduğu kadar uzun süre devam etmesini umduğum harika bir oyuncu.

Ozan Tufan ile iletişim halinde olduğunu belirten genç teknik adam sözlerine şöyle devam etti; “Ozan ile son görüşmemiz gerçekten çok verimli geçti. Aslında bana mesaj atıyordu. Fitness programı üzerinde gerçekten çok çalışıyor ama ondan kulüpten ayrılmak istediğine dair hiçbir işaret yok.” Bu açıklamaların ardından Ozan Tufan hakkındaki ayrılık haberlerinin azalması bekleniyor.