Ozan Tufan Yerini Dolduramadı

Fenerbahçe 4 yıl boyunca sağ bek mevki için getirdiği oyuncuların hiçbirinde Gökhan Gönül etkisini yaşayamadı. Bu sebeple de eski sporcularını kadrosunda görmek adına sıkı transfer çalışmalarına başladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle durma noktasına gelen lig dönemi, transferleri de son derece olumsuz etkiledi. Türkiye Futbol Federasyonu ise maçların 12 Haziran itibariyle başlayabileceğinin duyurusunu yaptı.

Sezona iyi başlasa da sonrasında sıkıntı yaşayan Fenerbahçe, gelecek dönemde ise daha sıkı bir kadro için iyi bir çalışma içerisine girdi.

Özellikle de orta saha mevkide bulunan Ozan Tufan ile büyük bir çıkış yakalayan sarı lacivertliler, eski isimlerinin yerini ise dolduramamaktan şikayetçi.

Son 4 yıl içinde sağ bek için Van der Wial, Şener Özbayraklı, Nabil Dirar, Ozan Tufan, Murat Sağlam gibi isimleri kadrosuna almıştı. Fakat kanaryanın aklı ise Gökhan Gönül’de kaldı.

Tekrardan Kadroya Gelebilir

4 sene öncesinde ezeli rakip Beşiktaş ekibine transfer olan tecrübeli futbolcunun, tekrardan Fenerbahçe kadrosuna katılması ise an meselesi.

Takımda önemli bir yere sahip olan 25 yaşındaki Ozan, gelecek dönem için başka takımdan iyi bir teklif alırsa gidecek. Özellikle de kaptanın gidişinin kesinleşmesinin ardından, kanaryanın iyi bir sağ beke ihtiyacı olacağı da sıkça konuşuluyor.

Güncel Yazılar