Sergen Yalçın Milli Takımı Bekliyor

Adı, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City AFC takımı ile anılan teknik direktör Sergen Yalçın ‘ın önündeki bütün teklif ve ihtimalleri bir kenara ittiği ve Türkiye A Milli Futbol Takımı için beklediği iddia edildi.

Shotas Arveladze’nin Koltuğu Sallanıyor

Acun Ilıcalı’nın sahibi olması nedeniyle Hull City AFC takımı 2021 22 futbol sezonundan beri Türk futbolseverlerce oldukça yakından takip edilen bir ekip. Acun Ilıcalı takımı satın aldıktan sonra takımın başına Türkiye’den yakından tanıdığımız Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi getirmişti. Yaşı yeten futbolseverlerin hatırlayacağı üzere Shota Arveladze ülkemizde Trabzonspor formasını kardeşi Archil ile birlikte giymiş ve hatta bordo mavili forma ile gol krallığı tacını da takmıştı. Shota Arveladze’nin takımın başına geçmesinin ardından düşme hattında yer alan Hull City AFC üst üste puanlar almış ve Acun Ilıcalı, Hull City AFC taraftarının sevgilisi olurken takım da 2021 22 futbol sezonunda İngiltere Championship’e tutunmayı başarmıştı.

Bu sezona da Gürcü teknik adam Shota Arveladze’yi takımda tutarak başlayan Hull City AFC patronu Acun Ilıcalı transfer döneminde Türkiye’den pek çok ismi kadrosuna katmıştı. Antalyaspor’dan Doğukan Sinik, Yeni Malatyaspor’dan Benjamin Tetteh, bir dönem kiralık olarak Galatasaray forması giyen Fransız orta saha Jean Michael Seri, Fenerbahçe’den ise Allahyar Sayyyadmanesh ve milli oyuncumuz Ozan Tufan transfer edilerek Hull City adeta bir Türkiye takımı haline getirilmiş, Hull City AFC’de Trük rüzgarı esmeye başlamıştı. Transferin sonlarına doğru bu zincire Fenerbahçe’nin Yunan hücum oyuncusu D. Pelkas da eklendi.

Ne var ki lig Hull City AFC için çok iyi başlamış olsa da öyle devam etmedi ve Shota Arveladze önderliğindeki Hull City AFC takımı ligde çıktığı son üç maçı da kaybetti, dahası bu üç maçtan son ikisinde gol atmayı bile başaramadı Acun Ilıcalı’nın takımı. Bu gelişmeler üzerine de Gürcü teknik adam Shota Arveladze’nin koltuğu ciddi şekilde sallanmaya başladı. Sezon başında ilk üç dört haftadan sonra Premier Lig’in hayalini kurmaya başlayan Hull City AFC bugün gelinen noktada ise düşme korkusu yaşamaya başladı. Ve dedikodulara göre Acun Ilıcalı, Shota Arveladze’nin yerine Sergen Yalçın’ı getirmek için zaten arasının hayli iyi olduğu hocaya fikrini sordu.

Sergen Yalçın

Sergen Yalçın Süre İstedi

Acun Ilıcalı’nın hem yayın haklarına sahip olduğu hem de sunuculuğunu yaptığı bir programda jüri üyesi olan ve o günlerden beri Acun Ilıcalı ile arasının çok iyi olduğu bilinen Sergen Yalçın ise Türkiye A Milli Futbol Takımı hocalığı için de kendisine fikrinin sorulduğunu ve Lüksemburg maçındaki puan kaybının ardından Alman teknik adam Kuntz‘un ayrılma ihtimalinin artığını belirterek milli takım konusundaki dedikodular netleşene kadar Hull City AFC konusunu konuşmayı uygun bulmadığını belirterek şimdilik bu konuyu ertelemek istedi. Dedikoduların ne kadar doğru olduğu bilinmese de pek çok kişi bu iddiaları paylaşmaya başladı.