Fenerbahçeli Ozan Tufan İçin Karar Çıktı

Fenerbahçe ekibinin yıldız ismi Ozan Tufan, Çaykur Rizespor maçında kırmızı kart görerek oyun dışına çıkartılmıştı. Başarılı sporcu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. 25 yaşındaki orta saha oyuncusunun PFDK’ya sevk edildiği öğrenildi.

Süper Lig’in 27’inci hafta mücadelesinde Hes Kablo Kayserispor ekibi ile kozlarını paylaşan Fenerbahçe ekibinde Ozan Tufan kırmızı kart görmüştü. Sarı lacivertli oyuncunun maçın henüz ilk dakikalarında direkt kırmızı kart görmesi ise sarı lacivertli camia tarafından büyük anlamda tepki görmüştü.

Özellikle de maç sırasında göstermiş olduğu tepkiler nedeniyle Fenerbahçe ekibinin Sportif Direktörü konumunda olan Emre Belözoğlu da sarı kart cezası almıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından yapılan toplantıda ise Tufan’ın durumuna ilişkin değerlendirme yapıldı. Alınan kararın neticesinde ise Ozan Tufan için PFDK’ya sevk kararı çıktığı öğrenildi.

Adem Büyük De PFDK’ya Sevk Edilenler Arasında

Sarı lacivertli oyuncu ile ilgili alınan kararda, Hes Kablo Kayserispor Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakası sırasında oyuncunun kural dışı harekette bulunduğu belirtildi.

Öte yandan alınan diğer bir karar da Çaykur Rizespor ve Galatasaray mücadelesinde kırmızı kart gören Adem Büyük için oldu. Sarı kırmızılı futbolcunun da PFDK’ya svk edilmesina karar verildiği öğrenildi.

Güncel Yazılar