Ozan Tufan İçin Sevindiren Haber Tahkim Kurulu’ndan Geldi

Süper Lig’in 27’inci hafta mücadelesinde Hes Kablo Kayserispor ekibi ile kozlarını paylaşan Fenerbahçe ekibinde yaşananlar büyük bir yankı uyandırmıştı. Maçın henüz ilk dakikalarında doğrudan kırmızı kart gören Ozan Tufan için ise PFDK 2 maç men cezası verme kararı almıştı. Sarı lacivertli oyuncu için iyi haber geldi. Sporcunun 2 maçlık cezasının 1’e düşürüldüğü duyuruldu.

Süper Lig’de mücadele eden Fenerbahçe ekibinin yıldız ismi Ozan Tufan, Hes Kablo Kayserispor mücadelesinde faul nedeniyle direkt kırmızı kart almıştı. Sonrasında PFDK’ya sevk edilen sporcu için ise 2 maç men cezasına karar verildiği duyurulmuştu.

25 yaşındaki orta saha oyuncusu için ise Tahkim Kurulu’ndan sevindiren haber geldi. Ozan Tufan için verilen 2 maçlık men cezasının 1 maça düşürüldüğü ifade edildi.

Öte yandan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç için verilen 45 günlük ve Semih Özsoy için verilen 60 günlük hak mahremiyeti cezaları adına yapılan itirazın ise ret kararı aldığı bilgisi edinildi.

Kararda Düzeltmeye Gidildi

TFF Tahkim Kurulu, önceki gün gerçekleşen olağanüstü toplantısında, gündemdeki dosyaları tekrar inceledi. Ve incelemeler sonucunda alınan kararları da resmen duyurdu.

Yapılan açıklamada ise Ozan Tufan’ın rakip takımın futbolcusuna karşı ciddi faulü nedeniyle verilen 2 maç men cezasının düzeltilerek 1 maça düşürüldüğü bilgisi verildi.

Güncel Yazılar