Ozan Tufan İçin PFDK Kararı Açıklandı

Süper Lig’de 27’inci hafta mücadelesi için Hes Kablo Kayserispor ve Fenerbahçe ekipleri kozlarını paylaştı. Sarı lacivertlilerin ev sahipliği yapmış olduğu mücadelenin ilk dakikalarında ise takımın başarılı oyuncusu Ozan Tufan için direkt kırmızı kart çıkmıştı. Hem maç sırasında hem de maç sonrasında büyük bir tepki alan kart kararının ardından ise, başarılı orta saha oyuncusu PFDK’ya sevk edilmişti. Karar belirlendi, sarı lacivertli oyuncu için 2 maç ceza geldi.

Süper Lig’in 27’inci haftasında Hes Kablo Kayserispor ve Fenerbahçe ekibinin mücadelesinde alınan kararlar büyük tepki topladı. Ozan Tufan için alınan direkt kırmızı kart kararının ardından, tepkiler çığ gibi büyümüştü. Sonrasında ise Fenerbahçeli oyuncu PFDK’ya sevk edildi.

2 Maç Men Cezası

Öte yandan aynı hafta oynanan Galatasaray ve Çaykur Rizespor maçında da Adem Büyük’ün kırmızı kart görmesi de büyük bir tepkiye yol açmıştı.

Önceki hafta kırmızı kart görerek oyun dışı kalan Tufan ve Büyük için ise PFDK’dan karar çıktı. Kayserispor ile olan mücadelede sert bir faul nedeniyle kırmızı kart alan Ozan Tufan için 2 maç men cezası verilirken, Çaykur Rizespor maçında mücadele sırasında art arda sarı kart görerek oyun dışı bırakılan Adem Büyük hakeme yönelik hareketi nedeniyle 3 maç men ve 13 bin TL para cezası verildiği açıklandı.

Güncel Yazılar