İrfan Buz’dan Ozan Tufan İtirafları

Teknik Direktör İrfan Buz, Fenerbahçe’nin yıldız oyuncularından biri olan Ozan Tufan için önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam eski öğrencisine ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Başarılı sporcuya çok inandığını ve bu kariyerini yapacağını da o günlerden gördüğünü ifade etti.

 

Teknik Direktör İrfan Buz, öğrencilerinden olan ve şimdilerde Fenerbahçe ekibinde forma terleten Ozan Tufan ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. Ozan’a çok inandığını ve sahip olduğu kariyeri o günlerden gördüğünü belirten teknik isim, Fenerbahçe ekibinde oynamasının da kendisi için sürpriz olmadığını ekledi.

 

Daha İyi Yerlere Gelecek

 

Sarı lacivertli takımda kaptanlık pazubandını da takan 25 yaşındaki orta saha oyuncusunun daha da iyi yerlere geleceğini ifade etti. Buz, o zamanlar genç bir futbolcuya güvenmenin ise kolay olmadığının altını çizerek o dönemlerde Ozan Tufan’ın 19 yaşında olduğunu söyledi. Ve o süreçte kendisini tüm maçlarda oynatacağını da söylediğini belirtti.

 

Genç oyuncuları çok oynattığını ve Enes Ünal ile Harun Tekin’i de unutmamak gerektiğini ekleyen çalıştırıcı, sporcunun da emek karşılığında sezon sonunda milli takıma kadar yükseldiğini vurguladı.

 

Tufan, bir dönem yetersiz performansı nedeniyle Alanyaspor ekibine kiralanan ve oradan Fenerbahçe ekibine bir yıldız gibi dönmüştü. Özellikle de bu sezon ki üstün başarısıyla şimdilerde Premier Lig ekiplerinin de gözdesi olmayı başardı.

Güncel Yazılar