Ozan Tufan’ın Modeli İle Devam Edecek

Fenerbahçe ekibinde yetersiz performansı sebebiyle Alanyaspor ekibine kiralık olarak gönderilen Ozan Tufan, dönüşünde sahalara adeta şiir yazan bir futbolcu oldu. Sarı lacivertli takımın başarılı oyuncusu olan ve ilk 11 kadrolarının vazgeçilmez ismi olabilen 25 yaşındaki orta saha mevki sporcusu, bu süreçte ise azmin ve hırsın ne kadar önemli olduğunu göstermiş oldu.

Sergen Yalçın Kazandırmıştı

Fenerbahçe ekibinde bu sezon son derece üstün bir performansa imza atan Ozan Tufan, bu başarısıyla da tüm spor camiasına rol model oldu. Takımının vazgeçilmez ismi olan ve performansıyla kaptanlık pazubandını da takan oyuncuyu milli takıma kazandıran isim ise Sergen Yalçın olmuştu.

Şimdilerde Beşiktaş ekibinin Teknik Direktörü olarak görev alan Kara Kartal efsanesi Sergen Yalçın, başarılı oyuncuyu Türk futboluna kazandırdı.

Bu kez Beşiktaş ekibine başarılı isimler kazandırmaya karar veren teknik adam, Ozan Tufan modeline ise devam etmeye karar verdi. Kiralık olarak Feyenord ile sözleşmesi bulunan Oğuzhan Özyakup’u da bu anlamda siyah beyazlı takımda görmek istiyor.

Tufan’ın yanı sıra, Merih Demiral’ı da Alanyaspor’da eğiten ve gerçek potansiyeline ulaşması için de çabalamıştı. Fenerbahçe’deki başarısı ile ön plana çıkan oyuncunun izinden giden teknik adam, böylece milli takıma da bir sporcu kazandırmaya hazırlık yapmış olacak.

Güncel Yazılar