Ozan Tufan Takımın Lideri Pozisyonuna Geldi

Fenerbahçe ekibinin başarılı oyuncusu Ozan Tufan, takımının lideri olarak kabul edildi. 25 yaşındaki kaptandan Teknik Direktör hususunda da görüş alındığı öğrenildi.

Sezonun ikinci devresinde Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı alan Fenerbahçe Kulübü, teknik direktör arayışlarına hala devam ediyor. Gelecek sezona çok daha sıkı bir kadroya çıkmaya hazırlanan sarı lacivertlilerde, öne çıkan isimlerden biri ise Ozan Tufan oldu.

25 yaşındaki orta saha oyuncusu, sezon başından bu yana sahada göstermiş olduğu üstün performansı ile dikkatleri çekerken, tavrı ve çalışkanlığıyla da örnek isimlerden biri olmayı başardı. Oyuncu bir dönem Fenerbahçe’de kadro dışında bırakılsa da şimdilerde ise takımının liderlik görevini üstleniyor.

İlk 11 Kadrosunun Vaz Geçilmeyeni Oldu

Sarı lacivertli ekipte yeni sezonda idari bölümde görev alacak olan Emre Belözoğlu yerine de, orta saha mevki oyuncusu Ozan Tufan saha içi lideri olacak. Ayrıca saha içi liderliğinin yanı sıra, Luiz Gustavo’nun durumuna göre de kaptanlık pozisyonuna alınması gündemde olan meselelerden biri oldu.

Yeni teknik direktör konusunda da görüşleri alınan sporcu, Fenerbahçe ekibinde toplam 26 maçta forma giydi. 3 gole ve 6 asiste de imza atan Tufan’ın yeni görevi ise sarı lacivertli takımdan ayrılmayacağı düşüncesini gündeme getirmiş oldu.

Güncel Yazılar